خدمات نماشویی شیشه

  • -
خدمات نماشویی شیشه

خدمات نماشویی شیشه

خدمات نماشویی شیشه : شیشه به عنوان یک جامد غیر بلوری ، به دلیل اینکه دارای شفافیت بوده و قابلیت عبور نور (و به اقتضای آن تصویر) را از میان خود دارد ، در همان بدو کشف و پیدایش محبوبیت زیادی یافته و در امور متعددی مورد استفاده انسان قرار گرفته است .

بی تردید اولین تجربه آشنایی هریک از ما با این پدیده ، وجود آن به عنوان جداره ای جدا کننده روی چارچوب پنجره ها یا بخشی از درب های موجود در منزلمان بوده است . محصولی که با گذشت سال ها ، دارای ساختار مقاوم و پیچیده تری شده و از آن به عنوان دیوار غیر متکی به عواملی دیگر استفاده می شود . شاید اگر دو دهه قبل به شما می گفتند که روزی می رسد که بانک ها ، طلافروشی ها و بسیاری دیگر از اماکنی که ماتعلقاتی گران بها در آن ها نگهداری می شود ، تنها بواسطه وجود یک لایه شیشه ایمن می گردند و خبری از کرکره های فولادی نیست ، این حرف را مختص فیلم ها دانسته و آن را غیر واقعی می پنداشتید ! این در حالیست که امروزه در اقصی نقاط دنیا چنین سامانه ای پیاده شده و کشورمان ما نیز به سمت اعمال کامل این محصولات در ساختار اماکن مذکورش پیش می رود .

با گذر از این مقدمه ، استفاده از شیشه در ابعاد و کیفیت های گوناگون در بطن یک ساختمان با هر نوع کاربری لازم است . فرقی نمی کند که دیوار اتاق شما به سمت بیرون کاملاً شیشه ای بوده و یا تنها یک پنجره نورگیر کوچک دارید ؛ در هر صورت وجود شیشه در ساختار مذکور الزامیست ! شیشه ای که نور را از خود عبور داده ، باعث روشنایی محیط داخلی می شود ، حرارت خورشید را به جان شما نشانده و امکان مشاهده محیط بیرون را برایتان فراهم می آورد .

در این اثنا که « هر که بامش بیش ، برفش بیشتر » ، هرچه پنجره مذکور بزرگتر و میزان شیشه بکار رفته در آن بیشتر باشد ، آلودگی های نشسته روی آن هم بیشتر شده و تمیز کردن آن نیز مشقت بیشتری دارد . در مواردی که این پنجره در یک سایز استاندارد بوده و ساختمان ما نیز آنچنان بلند نباشد – همانطور که در طول خانه تکانی هموطنانمان در اسفند ماه به وفور می بینیم – با احتیاط و طمأنینه می توان به سوی دیگر پنجره رفته و آن را تمیز کرد ، اما در خصوص پنجره ای بزرگ که در طبقه بیستم یک برج واقع است نیز می توان چنین کرد ؟ یا در مواردی مشابه اگر به کلی پنجره بازشویی که انسان بتواند از آن عبور کند وجود نداشته باشد چطور ؟

پاسخ این سوال ها زمانی بیش از پیش چالشی می شوند که به آسمان خراشی فکر کنیم که نمایی تمام شیشه داشته و کوچکترین لکه و عامل نامطلوبی باعث اخلال در دید و لذت ساکنینش می شود .

در این جایگاه ، خدمات نماشویی شیشه به عنوان عملی که حتی کوچکترین لکه های روی یک شیشه را پاک می کند وارد عمل شده و آن را همانند روز اولش ، درخشان و شفاف می کند . خدمات نماشویی شیشه به روش های گوناگون و با متدهای مختلفی انجام می پذیرد که بنا به شرایط موجود یکی از آن ها انتخاب می شود . به عنوان مثال استفاده از راپل و شیشه شوی سبب می شود تا در مدتی اندک و هزینه ای مقرون بصرفه ، نمای مورد نظر کارفرما پاکیزه شود ؛ این در حالیست که تنها پاکیزگی ظاهری برای این فرد مهم باشد . حال چنانچه کارفرما شست و شویی اساسی و عمقی بخواهد ، واترجت های پر قدرت وارد عمل شده و نه تنها سطح شیشه ، بلکه چارچوبی که گرد و غبار ، دوده ، فضولات پرندگان ، آثار نامطلوب نور خورشید و باران های اسیدی به تار و پود آن رخنه کرده است را تمیز می کند . در این نوع خدمات نماشویی شیشه ، زمانی که متخصص نماشویی با فشار آب ناپاکی ها را به پایین هدایت می کند ، درست همان وقتی که آبی سیاه رنگ از فرط آلودگی نما جاری می شود ، در می یابید که تاکنون با چه شرایطی بیرون را نظاره می کرده و از آن مهمتر در چه محیطی به کار یا زندگی مشغول بوده اید .

در نهایت لازم به ذکر است که در این مطلب بیشتر به خدمات شستشوی نما و شیشه در ساختمان های بلند پرداخته شد ، حال آنکه این شیشه می توان شیشه یک فروشگاه جنب خیابان هم باشد ، لذا جنس ماده مد نظرمان می باشد و نه تنها کاربرد آن .