خدمات کفسابی

  • -
خدمات کفسابی

خدمات کفسابی

Category : کفسابی

در این مقاله قصد داریم به خدمات کفسابی بپردازیم و بررسی کنیم که این خدمات در چه مکان هایی و همچنین چه زمان هایی مناسب است . کفسابی به مجموعه ای از اقدامات و عملیات هایی گفته می شود که طی آن سطح یک مکان با استفاده از دستگاه های مخصوص کفسابی تمیز می شود و تمام آلودگی ها و کثیفی ها از روی آن زدوده می گردد. ساختار کار این دستگاه ها به این شکل است که سطح مورد نظر توسط قطعه های زمخت و محکمی به نام لقمه که در زیر دستگاه با سرعت بالایی می چرخند ساییده می شود و بدین ترتیب لایه های بسیار نازکی از سطح مورد نظر کنده می شود و به این شکل تمام آلودگی ها و کثیفی هایی که بر روی سطح وجود دارند به همراه این لایه های نازک از روی آن برداشته می شوند .
سطوح کف راهرو ها ، راه پله ها ، لابی برج ها ، سرویس های هتل ها و حتی سرامیک های کف داخل خانه ها و مجموعاً هر کفی که از سنگ ، پارکت ، بتن و از این دست موارد پوشیده شده باشد را می توان سنگسابی و کفسابی نمود و ظاهر آن را مثل روز اولش کرد. سطح کف این اماکن به دلیل رفت و آمد های مکرر افراد کم کم هم آلوده و کثیف می شوند و هم به دلیل سایش های به وجود آمده بین سطح و کفش های آنها به مرور درخشندگی و براقیت خود را از دست می دهند به طوری که دیگر با شستشو با آب به زیبایی روز اول در نمی آیند . در چنین مواقعی است که خدمات کفسابی می تواند جان تازه ای به زیبایی از دست رفته این اماکن بدهد.
کفسابی خدمتی است که بر اساس نیاز کارفرما در انواع مختلفی ارائه می شود. به صورت کلی می توان گفت کفسابی به سه حالت کلی تقسیم بندی می شود. در اولین حالت این عملیات کاملاً سبک انجام می شود و دستگاه های ساب زنی فقط به فرچه های سیمی یا پلاستیکی مجهز می شوند که بتوانند کف مورد نظر را شستشو دهند. در این حالت که به آن کفشویی هم می گویند لایه ای از سنگ های سطح برداشته نمی شود و تنها آلودگی ها و کثیفی های روی آن به طور کامل از بین می رود. با استفاده از این نوع کفسابی به صورت مداوم و هر چند ماه یکبار می توان سنگ های کف را برای سالیان سال تمیز و نو نگاه داشت.
در حالت دوم از کفسابی که معمول ترین نوع آن است دستگاه ها بر حسب جنس سنگ یا دیگر مصالحی که کف را پوشانده اند به تعداد معینی از لقمه ها با جنس های مختلف مجهز می شوند . این لقمه ها با جنس های زخمت و محکم در زیر دستگاه با سرعت می چرخند و مانند رنده ای که مواد غذایی را ذره ذره خرد می کند عمق بسیارکمی از سطح کف را از روی آن بر می دارند. به این ترتیب پس از پایان کار شما سطح جدیدی از سنگ را مشاهده می کنید که قطعاً به دلیل نو بودن کاملاً تمیز و بدون هیچ گونه آلودگی و آسیب دیدگی های مختلف است. این روش عمومی ترین حالت از خدمات کفسابی است.
نوع دیگر از کفسابی هم وجود دارد که به افراد خاصی که زیبایی محل کار یا زندگیشان برای آنها بسیار مهم است اختصاص دارد. به این نوع کفسابی ایتالیایی گفته می شود که در آن عملیات ساب زنی سنگ ها طی چند مرحله انجام می گیرد و از لقمه های مخصوصی در دستگاه ها استفاده می شود که پس از پایان کار سطح کف مانند شیشه و آینه برق بزند و تصویر سقف در سنگ های کف نمایان شود. این حالت از خدمات کفسابی تا همین اواخر بیشتر در محلات متمول نشین و برج های گران قیمت مورد استفاده قرار می گرفت اما اخیراً بسیاری از افراد با توجه به اینکه هزینه این روش با دیگر حالت های کفسابی تفاوت فاحشی ندارد و در واقع نتیجه آن به اختلاف قیمتش می ارزد ، اقدام به انجام کفسابی ایتالیایی در ساختمان های خود می کنند.
در انتها باید به این نکته توجه شود که شما به عنوان کارفرما ابتدا باید سطح توقع خود را برای کفسابان مشخص کنید ، سپس آنها با مشاهده و بررسی دقیق سطح شما نکاتی را متذکر می شوند که باید آنها را نیز مد نظر قرار دهید تا پروژه مذکور به بهترین نوع ممکن انجام گیرد.