شستشوی پنجره های مرتفع

  • -
شستشوی پنجره های مرتفع

شستشوی پنجره های مرتفع

Category : نماشویی

شستشوی پنجره های مرتفع : گفته می شود که انسان ها با دو ترس مادرزادی متولد می شوند ، وحشت از ارتفاع زیاد و به عبارتی بهتر سقوط از آن و ترس از صدای بلند .

در حالی که ترس های اکتسابی انسان نشأت گرفته از سبک زندگی ، نوع تربیت ، تلقین اطرافیان ، فرهنگ و دیگر عوامل تأثیر گذار در آن است ، بشر بر حسب نیاز خود توانسته است تا به بخشی از آن ها غلبه کرده و در دوره ای از تاریخ که عوامل دو ترس مذکور (یعنی ارتفاع زیاد و سر و صدای بلند) در بیشینه حالت خود هستند ، بر آن ها فائق آید .

در همین رابطه زمانی که به احادیث و روایات ائمه (ع) و پیامبر (ص) نیز مراجعه می کنیم ، به سرفصل های فراوانی از نکوهش ارتفاع زیاد ساختمان ها ، اهمیت دادن بیش از حد به خارج خانه به جای داخل آن یا تمایل زندگی انسان در ارتفاع به جای پراکندگی در بستر زمین در آخرالزمان می رسیم که جملگی خبر از دردسرهایی که سکونت در این نوع سازه ها به همراه دارد می دهند .

اگرچه باید بسیاری از این مفاهیم که توجیه منطقی و علمی نیز دارند سرلوحه امور ما – در این مورد خاص معماری اسلامی – قرارگیرند ، اما اینک در شرایطی زندگی می کنیم که خودمان در به وجود آوردن آن ها دخیل و سهیم نبوده ، ولی باید به فکر روش هایی برای غلبه کردن بر مشکلات حاشیه ای آن ها باشیم .

دردسرهای وجود یک پنجره کثیف

کثیف شدن نمای ساختمان های بلند و پنجره های شیشه ای آن ها در صدر این کثیفی ها به عنوان یکی از این معضلات مطرح می باشد ؛ دردسری که رسیدگی به آن یک مشکل به همراه دارد و چشم پوشی از آن ده ها مشکل .

وقتی نمای ساختمانی شیشه ای آلوده است ، ساکنینش توانایی مشاهده مناظر خارجی آن را ندارند. ظاهر این سازه از بیرون نامطلوب بوده و در کنار کاهش ارج و قرب خود بنا نزد عابرین ، به خدشه دار شدن نام و اعتبار ساکنین آن نیز می انجامد . این آلودگی ها که ماحصل برخورد و درگیری گرد و غبار با شیشه ها ، دوده ، فضولات پرندگان یا تاثیر تغییرات جویست سلامت ساکنین ساختمان را به خطر انداخته و به مرور زمان به از بین رفتن جداره های مذکور (مثلاً زنگ زدگی چارچوب های فلزی ، ایجاد زنگار روی شیشه یا ترک خوردن سطوح سنگی بواسطه رخنه کردن آب در مجاری آن ها و سرد و گرم شدن مکرر) می انجامد .

با توجه به این شرایط شستشوی نما و حداقل شیشه های آن که منافذ ورود نور خورشید به داخل خانه است سبب می شود تا از شدت این عوامل نامطلوب کاسته شده و در کمترین مزیت خود شرایط روحی ساکنین در ناخودآگاهشان بهبود یابد .

شستشوی پنجره های مرتفع

با توجه به توضیحات فوق شستشوی پنجره های مرتفع امریست که در وهله اول به دلیل درگیری با یکی از ترس های بنیادین انسان کار هرکسی نبوده و ثانیاً بنا به توضیحات تکمیلی و لزوم اعمال آن ها نمی توان به سادگی از کنارش گذشت .

سقوط یک شیشه پاک کن از هر دویست نفر (1932) یا مرگ 4 شیشه پاک کن در اثر سقوط داربست (1962) تنها نمونه هایی در دهه های پیشین در شهر نیویورک می باشد که نشان می دهد این کار تا چه حد پرمخاطره بوده و قدم گذاشت در آن تا چه انداره ریسکی و در عین حال غیر قابل چشم پوشی می باشد .

اگرچه امروزه شستشوی پنجره های مرتفع تحت استانداردها و با عنایت به قوانین لازم الاجرایی انجام می پذیرد ، اما در کنار وجود چنین مجموعه هایی ، خروجی کار آن ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است .

نماشویی با مجموعه نعمت زاده

بدیهیست که خروجی فعالیت متخصصین نماشویی مجموعه کفسابی نعمت زاده که با تسلط به اصول صخره نوردی و بدن های ورزیده به صعب العبورترین قسمت های نمای یک سازه دسترسی یافته و به واسطه روش های نوین و ابزار آلات پیشرفته به تمیز کردن سطوح می پردازند با خروجی عملکرد فرد زحمتکش دیگری که تنها بواسطه طی و با دولا شدن از چارچوب پنجره در پی تمیز کردن سطوح خارجی آن می باشند یکی نیست .

به عنوان سخن آخر و جمع بندی این مطالب نیاز به تذکر است که شستشوی پنجره های مرتفع امری تخصصی بوده که انجام صحیح آن برای افراد عادی خطر آفرین می باشد ، چنانچه این افراد جانب احتیاط را رعایت کنند شیشه مورد نظر به اندازه کافی تمیز نمی شود و اگر به کلی آن را به دست فراموشی بسپارند ، این جداره روز به روز کثیف تر می شود .

لذا شناخت و همکاری با مجموعه های متخصصی نظیر کفسابی نعمت زاده سبب می شود تا این امر در حداقل زمان ممکن ، با کمترین میزان خطر یا درگیری با کار برای طرفین ، در مدت زمانی کوتاه با بازدهی حداکثری همراه باشد .