فرچه زنی سرامیک

  • -
فرچه زنی سرامیک

فرچه زنی سرامیک

Category : کفسابی

فرچه زنی سرامیک : می دانیم که کفسابی عملیست که در آن لایه های رویی سطح مورد نظر برداشته شده و به واسطه خراش خوردن میلیمتری کفپوش های آن ، سطوح زیرین این محصولات با درخشندگی ، کیفیت و مقاومت بیشتری خودنمایی می کنند .

در همین رابطه افراد زیادی وجود دارند که با علم اینکه می دانند سطوح افقی خانه یا محل کارشان نیازمند یک تمیزکاری اساسییت ، اما به این نکته هم واقف هستند که سطح مورد نظرشان نیازمند کفسابی نبوده و ساب زنی در این شرایط راهکاری سختگیرانه و غیر ضروریست .

چرا در برخی مواقع کفشویی یا فرچه سابی از کفسابی کاربردی تر است ؟

به این مثال توجه کنید ! فرض کنید جای یک لکه جوهر روی دیوار اتاقتان مانده است . در چنین شرایط روش های متعددی برای پاک کردن آن وجود دارد . فردی ترجیح می دهد که بارها و بارها آن را با کمک یک دستمال نمدار بسابد ، فردی محلول آب و کف را امتحان می کند ، نفر سوم ترجیح می دهد قسمت مورد نظر را با تیغ یا شئ تیز دیگری بتراشد ، شخصی استفاده از رنگ را مفید دانسته و فرد دیگری نیز به عنوان راهکار آخر این بخش از دیوار را کنده ، مجدداً با گچ و بتونه بازسازی می کند و پس از سمباده زنی آن را رنگ می نماید .

با فرض اینکه همه این امور خروجی یکسانی داشته باشند (فرض ثابت ماندن یک سوی معادله) ، آیا تمایل ما برای استفاده از این پنج روش یکسان است ؟ بی تردید خیر !

چرا که در این راه هزینه ، وقت و انرژی صرف شده یکسان نبوده و در شرایط عادی فردی که می تواند به سادگی بر این مشکل فائق آید ، لقمه تمیزکردن لکه مذکور را دور سرش نمی چرخاند .

با بازگشت به بحث فرچه زنی سرامیک و نیم نگاهی به مثال فوق ، گاهی میبینیم که سطح سرامیکی خانه ما به نحوی کثیف و آلوده شده است که با ممارست در تمیز کردن آن به واسطه مواد شوینده از بین نرفته و از سویی دیگر آنچنان از نظر ساختاری سالم و بی عیب و نقص به نظر می رسد که ساب زنی آن نوعی اسراف و انجام عملی غیر ضروری می باشد .

 

مزایای فرچه زنی سرامیک

در نتیجه اینکه به عنوان راه حلی بینابینی ، فرچه زنی سرامیک یا سپردن کار به دست کارشناسان پرداخت سطح ، راه حل مفید و پربازدهیست که به آن می رسیم . از مزایای فرچه زنی سرامیک می توان به این نکته اشاره کرد که

• اولاً هزینه های تخصیص یافته برای رفع عناصر نامطلوب بسیار کمتر از بودجه کفسابی این سطح است .
• ثانیاً سطح مذکور ساختار استاندارد و ایده آل اولیه خود را از دست نداده و می تواند با این منوال تا 10-15 سال آینده سرویس دهی کند .
• ثالثاً انرژی زیادی برای پاک کردن این محیط صرف نکرده و صفر تا صد انجام این عملیات به پای اپراتوران ساب زنی می باشد و
• رابعاً به دلیل وجود افرادی که با سطوح مختلف به شکل های گوناگون سروکار دارند ، چنانچه عیوبی از قبیل لقی ، خوردگی یا خراش های غیر عادی روی سطح دیده شود ، به سمع کارفرما می رسد .

 

عوامل موثر در قیمت فرچه سابی

فرچه زنی سرامیک بواسطه فرچه هایی با نمرات مختلف (درست مثل لقمه های سنگسابی ) انجام شده و دارای درجات مختلفی می باشد ؛ به طوری که اگر لکه های به وجود آمده سخت و خشک شده باشند از نمونه های سیمی و چنانچه در حد آلودگی های قابل شست و شو باشند با لقمه هایی نخی پاکیزه می شوند .

در خصوص قیمت فرچه زنی سرامیک می توان گفت که با وجود مشخص بودن جنس کف ، متراژ عاملی بسیار مهم در استخراج قیمت نهایی می باشد .

با گذر از زمینه سرامیکی ، گاهی این اقدامات روی سطوح سنگی و موزائیکی نیز اعمال می شوند . پارکینگی را در نظر بگیرید که لکه های روغن یا رد لاستیک خودروها پاکیزگی آن را خدشه دار کرده است . طبیعیست که به دلیل ارزانتر بودن این عمل در مقایسه با کفسابی ، کارفرمایان متعددی حتی با وجود نیاز به ساب زنی مفصل این محیط ، به شست وشوی اصولی آن بسنده کرده و با تعدیل و از بین بردن بخشی از آلودگی ها ، پارکینگی تمیز تر از گذشته برای خود می سازند .