قیمت کفسابی پارکینگ

  • -
قیمت کفسابی پارکینگ

قیمت کفسابی پارکینگ

Category : کفسابی

قیمت کفسابی پارکینگ : پارکینگ ها از اماکنی هستند که بیشتر افراد صاحب خودرو روزانه حداقل یک بار به واسطه پارک کردن ماشین خود و یا خارج شدن از آنجا به این مکان ها وارد می شوند. این روزها اکثر ساختمان های مسکونی دارای پارکینگ هستند و در بسیاری از آپارتمان ها این اماکن به شکلی حکم حیاط ساختمان را نیز دارند. در این مطلب قصد داریم به لزوم انجام کفسابی در پارکینگ ها و همچنین قیمت کفسابی پارکینگ بپردازیم.
همانطور که می دانید پارکینگ ها محل رفت و آمد همیشگی ماشین ها هستند و لاستیک ماشین ها با توجه به اینکه آنها از بسیاری سطوح آلوده و کثیف عبور می کنند ، عموماً کثیف بوده و در هنگام عبور از روی سنگ های پارکینگ به خصوص وقتی که این لاستیک ها خیس باشند از خود رد های آلوده ای به جای می گذارند که این آثار آلودگی پس از مدتی خشک شده و بر روی سنگ سطح پارکینگ ماندگار می شود.
با گذر زمان و چندین بار عبور ماشین ها از روی سطح پارکینگ ها به مرور از زیبایی و شفافیت سنگ های کف کاسته شده و کم کم شبیه به سطوحی می شوند که انگار سالها پیش ساخته شده اند. همچنین به دلیل وزن سنگین اغلب ماشین ها و فشاری که پارک شدن آنها بر روی سطح می آورد در گذر زمان سطح پارکینگ از صافی و یکنواختی در آمده و لبه برخی سنگ های کف مقداری از سنگ های دیگر پایین تر یا بالاتر می آید و پس از گذشت مدتی شما متوجه می شوید که این سطح دیگر حتی پس از شستشو با آب نیز مانند گذشته زیبایی و درخشندگی ندارد ؛ تمام این موضوعات باعث می شوند که سطح پارکینگ شما نیاز به کفسابی داشته باشد .
کفسابی که در مورد پارکینگ هایی که اغلب با سنگ پوشیده شده اند سنگسابی نامیده می شود مجموعه ای از عملیات هایی است که طی آن با استفاده از دستگاه های خاصی اقدام به زدودن کثیفی ها و آلودگی های سطوح می کنند و در مراحل بالاتر آن بالا و پایین بودن سنگ های سطح را نیز از بین برده و در انتها سطحی کاملا یکنواخت و تمیز را به شما تحویل می دهند ؛ اما حتماً مانند بسیاری از افراد دیگر اکنون این سوال برایتان پیش آمده است که چنین کار خاص و ارزشمندی چقدر هزینه بردار است و مجموع قیمت کفسابی پارکینگ شما چه مبلغی خواهد شد ؟
اگر از افرادی هستید که احساس می کنید پارکینگ منزل یا محل کارتان نیاز به کفسابی دارد باید اندکی در مورد چگونگی این کار و همچنین محاسبه قیمت نهایی آن آگاهی داشته باشید. توجه داشته باشید که قیمت کفسابی یک مولفه نسبی است و بنا بر عوامل مختلف متغیر خواهد بود . اجازه دهید این مبحث را با ارائه مثال های مختلف برای شما شرح دهیم ؛ به عنوان مثال پارکینگی که 20 متر مربع مساحت دارد با هزینه کمتری نسبت به یک پارکینگ 100 متری کفسابی خواهد شد و این یک امر بدیهی است که هرچه میزان کار کمتر باشد دستمزد دریافتی نیز کمتر خواهد بود (ناگفته نماند که ممکن است در مورد صد متری ، به علت تخفیفاتی که از سوی کفساب در متراژ های زیاد عرضه می شود قیمت هر متر مربع آن از هر متر مربع نمونه بیست متری کمتر شود ، اما در مجموع هزینه بیشتری در بر خواهد داشت ) .
همانطور که متوجه شدید قیمت کفسابی پارکینگ های مختلف می تواند ارقام بسیار متفاوتی باشد و عوامل تاثیرگذار زیادی در این امر وجود دارند. به عنوان مثالی دیگر می توانیم به جنس سنگ به کار رفته در پارکینگ اشاره کنیم. برخی از سنگها نرم بوده و راحت تر از برخی دیگر ساب زده می شوند ؛ کفسابی سنگ های سخت تر به خاطر سختی کار بیشتر در ساب زنی و زمان بیشتری که برای کفسابی آنها مورد نیاز است هزینه بالاتری دارد. مثلاً می توانیم از موزاییک و سنگ مرمر به عنوان سنگ های نرم و از گرانیت به عنوان سنگ سخت نام ببریم که هزینه کفسابی آنها می تواند کاملاً متفاوت باشد.
در پایان باید ذکر کنیم که عوامل تاثیرگذار متعدد دیگری در هزینه پرداختی شما موثر هستند که به عنوان نمونه می توانیم سطح آلودگی و میزان آسیب دیدگی سنگها ، نوع برق موجود در ساختمان ( سه فاز یا تکفاز ) و همچنین میزان توقع کارفرما را نام برد. قاعدتاً هرچه میزان آسیب دیدگی سنگ ها و آلودگی روی آنها بیشتر باشد زمان بیشتری صرف کار می شود و زمان بیشتر به معنای هزینه بیشتر خواهد بود ؛ همچنین تکفاز یا سه فاز بودن برق ساختمان به دلیل استفاده از دستگاه های سه فاز کفسابی که می توانند با قدرت و سرعت بیشتری کار را به انجام برسانند در تغییر قیمت کفسابی پارکینگ موثر می باشد؛ در نهایت کیفیت درخواستی کارفرما نیز تاثیر بسیاری در هزینه پرداختی خواهد داشت زیرا به عنوان مثال شستشوی ساده و معمولی سطح با کفسابی ایتالیایی ( آینه ای کردن سنگ ها ) در زمینه قیمت کاملاً متفاوت خواهد بود .