قیمت کفسابی

  • -
قیمت کفسابی

قیمت کفسابی

Category : کفسابی

قیمت کفسابی : در مقالات پیشین به معرفی کفسابی و چگونگی انجام این عمل پرداختیم و گفتیم که کفسابی به معنای مجموعه ای از عملیات هایی است که به واسطه آن لایه نازکی از سنگ های کف توسط دستگاه های مخصوص این کار برداشته شده تا به همراه آن لایه ، انواع آلودگی ها و جرم های روی سطح سنگ ها که باعث می شود نمایی زشت و زننده پیدا کنند ، از بین بروند. همچنین گفتیم که هدف دیگر از انجام کفسابی یکنواخت کردن سطح سنگی مورد نظر و از بین رفتن اختلاف سطح برخی سنگ ها و موزایک ها می باشد.

هزینه انجام پروژه همیشه از موضوعات مهمی است که مورد توجه مشتریان و کارفرمایان بوده و اغلب مایلند قبل از انجام هر کاری قیمت آن را بدانند و پس از بررسی و در مواردی مشورت با اعضای ساختمان (در صورت انجام عمومی آن برای یک مجتمع) به انجام آن مبادرت ورزند. در مورد موضوع قیمت کفسابی باید گفت که مبلغ مورد نیاز برای انجام پروژه به شکل ثابتی نیست و در شرایط مختلف متغیر خواهد بود. در ادامه به بررسی برخی از موضوعات مهمی که در بالا و پایین رفتن هزینه های این کار موثر هستند می پردازیم.

سطح توقع کارفرما و نتیجه پایانی که مورد نظر وی می باشد از عواملی هستند که در قیمت پایانی عملیات موثر است. به طور مثال هزینه انجام این کار بر روی سطحی که قرار است فقط از جرم ها و آلودگی ها پاک شود قطعا متفاوت با سطحی خواهد بود که کارفرما انتظار دارد سنگ های آن ترمیم شده و درز ها و سوراخ ها در آن کاملا گرفته شود. همچنین در پروژه ای که مشتری از کفساب می خواهد که پس از پایان کار سطح مورد نظر مانند شیشه براق شود ، باید کفسابی ایتالیایی روی آن انجام شود که قطعا هزینه های بیشتری برای کارفرما خواهد داشت.

جنس سنگی که کف رو پوشانده است نیز می تواند تاثیر زیادی در سختی یا آسانی کار برای کفساب داشته باشد. سنگ هایی نظیر موزاییک و سرامیک جنس نرم تری نسبت به سنگی مانند گرانیت دارند و هرچه جنس سنگ در پروژه نرم تر باشد کار برای تیم کفسابی آسان تر بوده و قاعدتاً قیمت آن نیز به مراتب کمتر خواهد بود.

از دیگر عوامل بسیار موثر در قیمت کفسابی ، متراژ پروژه مورد نظر است. به صورت کلی هزینه ها در عملیات کفسابی بر حسب متر مربع محاسبه می شوند. روشن است که هر چه متراژ بالاتر باشد ، به واسطه طولانی تر بودن زمان انجام کار و همچنین بیشتر شدن تعداد کفساب ها در پروژه ، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد ؛ هر چند که به صورت عرفی در متراژ های زیاد هزینه ها شامل تخفیفات کفسابان هم خواهد بود. در متراژ های پایین تر به دلیل اینکه زمان اتمام پروژه قابل تخمین می باشد و همچنین تعداد ثابتی از نیروی انسانی در آن مشغول خواهند شد، هزینه ها در همان ابتدای کار محاسبه شده و بر طبق توافق طرفین پرداخت می شود.

جالب است بدانید که حتی نوع برق مکانی که در آن کفسابی انجام می شود هم در قیمت آن موثر است. اگر این حرف باعث تعجبتان شده باید بدانید که دستگاه های سنگسابی به دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند و اگر در محل پروژه شما برق سه فاز موجود باشد کفساب می تواند با استفاده از دستگاه های سه فاز عملیات را انجام دهد. این امر باعث می شود که انجام پروژه به واسطه قدرت بیشتر دستگاه های سه فاز ، با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین نیاز به نیروی انسانی کمتری باشد و همین دلیل خوبی برای کاهش قیمت کفسابی خواهد بود.

عوامل کوچک و بزرگ دیگری نیز می توانند در بالا و پایین شدن قیمت های این کار دخیل باشند که از مهمترین آنان می توان به میزان اختلاف سطح در لبه های سنگ ها اشاره کرد . همچنین سطوحی که قبلا بر روی آن ها کفسابی انجام شده کار را برای کفساب راحت تر می کنند ، زیرا دیگر مشکلاتی مانند بالا و پایین بودن لبه های سنگ های سطح را ندارند.

همانطور که ملاحظه فرمودید عوامل زیادی در اینکه چه هزینه برای عملیات سنگسابی باید پرداخت شود ، موثر هستند . برای اطلاع دقیق از قیمت کفسابی بر روی سطح مورد نظر شما ،  قطعا نیاز است که کارشناسان سنگسابی ما در مجموعه کفسابی نعمت زاده از سطح مورد نظر بازدید به عمل آورده تا قیمت نهایی آن را با پایین ترین هزینه و بالاترین کیفیت ممکن به شما اعلام کنند.