نماشویی با واتر سند پلاست

  • -
نماشویی با واتر سند پلاست

نماشویی با واتر سند پلاست

Category : نماشویی

نماشویی با واتر سند پلاست : تمامی انسان ‌ها بعد از روزی خسته کننده به منزل خود رفته و در طی روز نیز در محل کار خود که باز هم ساختمانی اداری یا تجاری است ، بیشتر اوقات خود را می گذرانند . در همین رابطه آنچه اهمیت پیدا می‌کند این است که ساختمان‌ها جزئی جدا نشدنی از زندگی ما بوده و ما همچون سایر وسایل خود ملزم به زیباسازی آن‌ها هستیم .

در زمان‌های گذشته از آجر در نماهای ساختمان‌ها بیشتر استفاده می شد ، اما امروزه با توجه به پیشرفت فنّاوری به استفاده از موادی همچون شیشه ، کامپوزیت و انواع سنگ‌ها روی آورده‌ایم. با توجه به اینکه عمر هر ساختمان متجاوز از ۱۰ سال بوده و آن ها اولین سد محافظت از ما در برابر گرمای خورشید ، سرمای فصل زمستان ، وزش بادهای گرم و سرد هستند ؛ تمامی این شرایط آب و هوایی روی ساختمان‌ها مخصوصاً نمای آن‌ها تأثیرگذار است . برای نمونه در نماهایی از جنس شیشه  شرایط ذکر شده سبب رسوب‌گیری شیشه ، در نماهای سنگی علاوه بر جرم گرفتن سنگ سبب کدر شدن آن ، در نمای کامپوزیت سبب از بین رفتن نمای رویی آن به مرور زمان و در نمای آجر سفال سبب تیره شدن این محصول می‌شوند . این موضوع در منازل مسکونی شاید کمتر اهمیت داشته باشد ولی برای ساختمان ‌های تجاری که هزینه‌های سنگینی را صرف طراحی آن ها می کنند و نمای ساختمان‌ها همچون نمادی برای آن‌ها محسوب می‌شود بیشتر اهمیت دارد . مسلماً تأثیر شرایط آب و هوایی روی این نماها برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و سالانه هزینه قابل ‌توجهی را صرف مراقبت ، نگهداری و تمیز کردن آن‌ها می‌کنند.

شغل نماشویی ساختمان‌ برای همین منظور ایجاد شده است که به شست وشوی نمای بیرونی ساختمان‌ ها پرداخته و با کمک مواد و روش‌های مختلف زیباترین حات آن را پدید آورند  . متداول ‌ترین روش نماشویی در حال حاضر به کمک طناب است که به دلیل عدم نیاز به هزینه ‌های مربوط به داربست زدن  بسیار مقرون‌ به‌ صرفه  بوده و هیچ‌ گونه خطری (برای کارفرما) به دنبال ندارد ، چون انجام کار تنها توسط افراد متخصص صورت می گیرد  و تمامی متخصصان این رشته دارای بیمه ‌های مربوطه بوده و مسئولیتی از این حیث متوجه مشتری نخواهد بود . روش های سنتی شستشوی نما همچون داربست زدن هم برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که بستن طناب در آنجا امکان‌پذیر نباشد .

برای نماشویی ساختمان روش‌های زیادی وجود دارد  ، در این‌ بین نماشویی با واتر سند پلاست برای سطوحی که رسوب ، جرم زیاد و سخت شده همچون رسوبات آهکی و سیمان‌ها را به خود گرفته‌اند بکار می‌رود . این روش برای تمیز کردن نقاطی که با دست یا هر وسیله دیگری مقدور نباشد استفاده می شود. به طور کلی سه دستگاه برای نماشویی با واتر سند پلاست وجود دارد اولین ساند بلاست برای کارهای سبک است، که مناسب شغل های کوچک طراحی شده و به یک خط ده متر مجهز است ، ماسه زن متوسط و ماسه زن سنگین که برای مشاغل صنعتی بزرگتر طراحی شده اند تقسیم می شوند . این واحدهای بزرگ به طور کلی به یک شلنگ 20 فوتی مجهز شده اند تا کار با آنها به راحتی انجام شود.

واتر سند پلاست از ۳ کلمه که به ترتیب به معنی آب ، سیلیس و ماسه و پاشیدن می باشد تشکیل ‌شده است . نحوه عملکرد نماشویی با واتر سند پلاست بدین‌صورت است که این دستگاه ماده سیلیس را به همراه آب به سطوح موردنظر پاشیده تا تمامی رسوبات و چربی‌ها را از بین ببرد . در دهانه نازل دو ورودی وجود داری یکی برای آب و یکی برای ماده مکمل است . فشار زیاد آب هنگام خروج مجرای ورودی ماده مکمل خلأ ایجاد کرده سبب جریان یافتن آن از منبع و ترکیب شدن با آب می‌شود و پس از برخورد با سطح موردنظر پاک ‌سازی را انجام می‌دهد.

در نماشویی با واتر سند پلاست هم از واتر جت استفاده می‌شود ولی نکته اصلی در مقایسه این دو ، ماده مکمل مورد استفاده در آنهاست . دستگاه واتر جت تنها برای شستشوی سطوح بکار می‌رود و هیچ‌گونه آسیبی به سطح موردنظر وارد نمی‌کند ولی روش نماشویی سند پلاست با استفاده از ماده مکمل و دستگاه واتر جت تنها برای از بین بردن جرم‌های سخت شده کاربرد دارد و نه برای شست و شوی تنها ، به همین دلیل اگر شما از این دستگاه تنها برای شستشو سطح استفاده کنید ، ماده مکمل سبب آسیب دیدگی جدی سطح می‌شود . این روش بر اساس آب سرد و گرم نیز کار می‌کند و با توجه به نیاز مشتری مخصوصاً برای شستشوی نماهایی که آلودگی و چربی زیادی به خود می‌گیرند و یا برای ضدعفونی حین شستشو از روش آب گرم استفاده می‌شود.