نماشویی ساختمان با دیسکلر

  • -
نماشویی ساختمان با دیسکلر

نماشویی ساختمان با دیسکلر

Category : نماشویی

نماشویی ساختمان با دیسکلر : آب به عنوان مایه حیات و ترکیبی که زندگی موجودات زنده بدان وابسته است ، پدیده ایست که از نخستین لحظه هبوط انسان در کنار او بوده و تا کنون در عرصه های متعددی به کمک او آمده است . ویژگی های منحصر بفرد این ماده سبب شده است تا در زمینه های مختلفی کاربرد داشته باشد اما بی تردید پس از آشامیدن ، قابلیت های این ماده در شستشوی سطوح از جمله بدن انسان است که مورد توجه قرار گرفته و سبب شده است تا هرکجا که نیاز به پالودن سطوح از لوث وجود چرک و کثیفیست این ماده خودنمایی کند .

آب ، مایعی با قدرت های محدود در شستشو

با وجود اینکه آب در شستوی سطوح ماده ای تقریباً بی همتاست ، اما نمی توان این اصل را کتمان کرد که در موارد متعددی نیز به تنهایی توانایی از بین بردن عوامل کثیفی ، درخشان کردن سطح ، خوشبو کردن آن و از همه مهمتر مبارزه با موجودات میکروسکوپی مضر از قبیل میکروب و ویروس ها را ندارد .

به عنوان مثالی ساده ، زمانی که صورت خود را با آب خالی می شویید ، شاید بخشی از آلودگی های فیزیکی آن از بین برود ، ولی مسلماً چربی پوست ، سلول های مرده آن و همچنین عوامل بیماری زای روی آن را به کلی پاک نکرده اید . در چنین شرایطیست که با ورود انواع شوینده های مایع ، صابون ها و سایر مواد شیمیایی ، قسمت مورد نظر تمیز شده و طراوتی مثال زدنی می یابد .

با توجه به اینکه بحث ما در خصوص نماشویی ساختمان با دیسکلر و بهبود اوضاع ظاهری آن است ، می توان ادعا کرد که این اصل درخصوص سازه های شهری نیز صادق بوده و نمی توان تنها با کمک آب خالی سطوح خارجی این ابنیه را تمیز کرد .

لزوم استفاده از یک ماده تمیزکننده

استفاده از محلول شیشه شوی (در نماهای شیشه ای) ، پاک کننده سطوح (برای سطوحی غیر شیشه ای) یا ترکیبی سنتی تر مثل آب و پودرهای شوینده (با کاربردی عمومی) از جمله راهکارهاییست که همه ما روزی برای تمیزکردن بخشی از دیوارهای خانه خود استفاده کرده ایم .

با اینکه در نگاه اول این مواد و ترکیبات توانسته اند سطح پوششی را پاک کنند ، اما دیده شده است که پس از چندین بار تکرار و با گذر ایام این پاکیزگی مجدداً خودنمایی نکرده و به مرور زمان جای خود را به لایه ای رسوبی داده است .

می توان ادعا کرد که این عکس العمل از سوی پوشش های مذکور طبیعیست ، چرا که اگر قرار بود هر سطحی با هر ماده پاک کننده ای تمیز شود دیگر این همه تنوع در فرمول های شیمیایی لازم نبوده و تنها یک محصول (نهایتاً با نام های تجاری مختلف) تولید و عرضه می شد . با فرض اینکه چنین کاری انجام داده ایم و کار از کار گذشته است ، اینک راه حل غلبه بر این مشکل چیست ؟

یک راه حل

در مباحثی که در خصوص کفسابی داشتیم ، در چنین شرایطی ساب زنی سطح و تراشیدن لایه های خراب شده بهترین ، موثر و زود بازده ترین اقدامی بود که می توانستیم انجام دهیم . این در حالیست که با فرض اینکه سطح عمودی ما سنگی باشد ، مستلزم ساب زنی دستی بوده که یکدست درآوردن نمای یک ساختمان ، امری بسیار دشوار به نظر می رسد .

این در حالیست که پوششی مانند آجر نما ، آجر سه سانتی ، شیشه ، کامپوزیت و سایر پدیده هایی که امروزه در ظاهر یک بنا به کار می روند نیز با این وسیله و روش تمیزکاری (یا روش های دیگری مانند سند بلاست) همخوانی نداشته و از بین می روند . در نتیجه اینکه تنها استفاده از یک روش می ماند ، استفاده از نماشویی واتر جت !

همانطور که در مقدمه این مطلب گفتیم آب عاملی برای پاکیزگی و بهبود اوضاع ظاهری یک پدیده است ، اما به تنهایی نمی تواند پاکیزگی کامل را برای یک سطح به ارمغان بیاورد . در نتیجه اینکه مستلزم ترکیب شدن با ماده ایست که اصطلاحاً تیزی آن را بیشتر کرده و با نفوذ به عمق آلودگی ها ، این عوامل نامساعد را در خود حل نماید .

نماشویی ساختمان با دیسکلر

دیسکلر محلولی اسیدیست که معمولاً به منظور رسوب زدایی از سطوح تأسیسات صنعتی ، برج های خنک کننده و سایر وسایل برودتی و دیگ های بخار ، بویلرها و سایر سخت افزارهای حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد . این ماده که به طور ویژه برطرف کننده رسوباتیست که آب به وجودشان آورده است ، با گردش در مجرا و سطوح دستگاه های فوق عوامل نامساعد را در خود حل کرده و سپس از سامانه خارج می شود .

استفاده از این ماده با بوی تند و زننده اش سبب می شود تا سطوحی که بواسطه املاح مکدر شده و شفافیت خود را از دست داده اند اسید شویی شده و پاک گردند .

در نهایت گفتنیست که استفاده از این ماده بسیار حساس و تخصصی می باشد ، به همین دلیل متخصصین نماشویی ساختمان با دیسکلر مجموعه کفسابی نعمت زاده با تقلیل و رقیق کردن این ماده ، آن را به غلظتی مناسب رسانده و سپس بر روی سطوحی که تنها راه تمیز کردنشان اعمال چنین روشیست می پاشند .