کفسابی انواع کفپوش

  • ۰

کفسابی انواع کفپوش

Category : کفسابی

کفسابی انواع کفپوش

همانطور که در مقاله های پیشین ذکر شد ، برای کفسابی سطوح مختلف ، ابتدا نیازمند داشتن اطلاعات کافی از سطح مورد پرداخت هستیم . اهمیت این امر در جایی مشخص می گردد که به عنوان مثال ،  استفاده از ماده یا الماسی خاص برای سطحی لازم و ضروری باشد و برای سطحی دیگر بسیار مضر و خطرناک . از این روست که شناسایی انواع کفپوش ها و دانستن خصلت آن ها ، کمک شایانی در امر کفسابی می کند .

از مهمترین کفپوش هایی که با کفسابی در ارتباط هستند می توان به کفپوش های چوبی ، لمینت ، سنگی و مشتقات آن ، یکپارچه ، مقاوم و … اشاره کرد . کفپوش های چوبی معمولا در ۲ نوع سخت – خشک و منعطف – نرم مورد استفاده قرار می گیرند که هریک معمولا به صورت قطعاتی باریک و کوچک  یافت می شوند . استحکام چوب های خشک از چوب های نرم بیشتر بوده و خروجی بهتری در برابر سنگسابی دارند .

دسته بعدی کفپوش ها ، دسته کفپوش های لمینتی می باشد که از جنس سنگ ، کامپوزیت های فشرده و چوب ساخته می شوند . لمینت های چوبی که اغلب نوعی «ام دی اف» نازک از جنس تخته های چند لایی و فیبر می باشد ، از قابلیت تراش پذیری کمتری نسبت به چوب و سنگ برخوردارند . این کفپوش ها که در ابعادی استاندارد ( مانند کاشی ) تولید می شوند ، از جنس بامبو و چوب بلوط نیز در دسترس بوده و متریال مورد علاقه دوستداران محیط زیست می باشد .

کفپوش های سرامیکی و سنگی نیز دسته ای از کفپوش ها بوده که ماده اولیه همه آن ها خاک رس می باشد . این کاشی ها در ۲ دسته اصلی چینی و سفالی ، با داشتن ابعادی مشخص ، با اختلاف پرطرفدارترین کف پوش مورد استفاده در ابنیه و کفسابی می باشند .

دسته بعدی کفپوش ها نیز که از مواد  لاتکس و پلی استر مایع می باشند ، با تخلیه در کف فضای مورد نظر ، شکل آن را به خود گرفته و نمایی جالب به محل فوق می دهد . این نوع کفپوش نیز نیازمند کفسابی می باشد . از دیگر متد های نوین کفسابی و کف پوشی نیز می توان به کفپوش های مداوم اشاره کرد که با ساختار علمی خود ، به حفظ اکو سیستم ، افزایش ایمنی و عمر بنا کمک می کنند . در پایان لازم به ذکر است که مجموعه کفسابی 1 در زمینه های نماشویی یا شستشوی نما نیز آماده خدمات رسانی به متقاضیان می باشد .


ارسال نظرات