کفسابی با رزین

  • -
کفسابی با رزین

کفسابی با رزین

Category : کفسابی

کفسابی با رزین : تبدیل تهدید به فرصت از آن پدیده هاییست که مطلوب همه انسان ها در همه زمینه ها می باشد ، اما تنها افرادی مدبّر ،  آینده نگر ، فرصت طلب و یا خوش شانسند که موفق به تحقق آن می شوند .

در کار ما که ارائه مجموعه خدماتی در حوزه کفسابی ، سنگسابی و نماشویی می باشد ، در موارد متعددی پیش می آید که عاملی مانعی پیشرفت آن شده و هرچه در پی انجام بهتر و اصولی تر آن پیش می رویم ، با نتیجه بدتری مواجه می شویم ، بگونه ای که اگر این کار را انجام نمی داده و هیچگونه اقدامی نمی کردیم ، رضایت مشتری بیش از زمان فعلی می بود . به عنوان مثال در نماشویی یک ساختمان با قطعات نمای لق ، چنانچه فشار قوی جریان آب واتر جت با برخی از سنگ های نما برخورد کرده و یا به زیر آن ها نفوذ کند ، باعث کنده شدنشان می گردد . در حالی که می بایست نمای مذکور ابتدا با کمک پیچ و رول پلاک در جای خود ثابت شده و سپس تمیز شود ، بنا به عدم درخواست کارفرما این عمل انجام نشده که خروجی کار نیز کاملاً مشخص است . در پایان کار هم نمای پاکیزه و درخشان ما با قطعات گم شده ای که پس از سقوط از ارتفاع شکسته و دیگر قابل استفاده نیستند ترکیب شده و ظاهری ناخوشایند را به مشتری تحویل می دهد ؛ به همین دلیل است که گفته می شود ورود به برخی پروژه ها بدون سنجش عواقب و شرایط موجود در آن تهدید بزرگی به حساب می آید .

در نمونه ای دیگر ، قطعه سنگی از جنس تراورتن را در نظر بگیرید که پر از حفره و تخلخل است . اگر به ساب زدن این سنگ بپردازیم سطح رویی آن صاف شده اما حفره هایی درون آن در قسمتی دیگر نمایان می شود ؛ در چنین شرایطی منطقیست که باز هم این عمل را ادامه داده و با لقمه های سخت خود با لایه برداری مشغول شویم . اگرچه حفره های قبلی ناپدید شدند ، اما چاله های ریز دیگری در قسمت هایی جز اینجای سنگ نمایان می شوند . اگر بخواهیم باز هم آن ها را محو کنیم باز هم در قسمت دیگری حفره ای پدیدار می شود تا اینکه در نهایت سنگ ما تحلیل رفته و نابود شود . این مورد هم یکی از همان چالش های تهدید آمیزیست که نباید سمت آن رفت ، اما با قدرت تبدیل تهدید به فرصت است که می توان این عامل نامطلوب را به نقطه قوت و شاخصه برتری مجموعه خود تبدیل کنیم .

کفسابی با رزین به عنوان راه حل این مشکل سبب می شود تا سطوح ناهموار پیش از ساب یکدست شده و پس از آن لایه برداری صورت پذیرد . رزین به عنوان ماده اولیه و اصلی کفسابی با رزین ، محصولی پلیمری با گرانروی بالاست که از گذشته های دور در زندگی انسان وجود داشته است .

این ماده که نمونه های نخستین آن در زندگی انسان را می توان در کسوت شیره و صمغ درختان در طبیعت دید ، از دیرباز و با تجربه های عینی انسان ها به ماده ای برای پوشاندن درز قایق یا ظروف چوبی ( عدم ورود یا خروج آب ) و همچنین چسبی قدرتمند در امور خانه سازی استفاده می شد .  همانطور که صمغ پس از خشک شدن ظاهری زیبا و سخت می گرفت ، امروزه نیز نوادگان شیمیایی آن با تکیه بر ساختاری که دیگر ناخالصی هم نداشته و می تواند تا با استانداردهای خوبی تولید شود محصولی زیبا و مقاوم تولید می کنند .

در کفسابی با رزین ، پس از اینکه رزین بر روی سطح زمین تزریق شده و روی آن پخش می شود ، ماده هاردنر آن سبب می شود تا اپوکسی روی زمین سخت گشته و دیگر حرکت نکند . در ادامه همان مطلب فرصت ها و تهدید ها ، اینک کفساب تنها به صاف و صیقلی کردن این لایه و هم سطح کردن آن با طبقات رویی خود سنگ می کند ، عملی که علاوه بر پوشاندن همه درزها ، خلل ، ناخنک ها ، فرورفتگی ها و ترک هایی که می توانند زمینه نابودی سنگ در سال های آتی را فراهم کنند ، از نقطه ضعف سنگ  ، ظاهری بسیار زیبا و مقاوم بیرون کشید .

در پایان لازم به ذکر است که مقاومت شیمیایی در برابر مود مختلف ، چسبندگی خوب به سنگ ها ، استحکام کششی و فشاری قابل توجه ، عدم هدایت الکتریسیته ، دوام بالا حتی پس از گذشت سال ها پس از تزریق و بی بو بودن آن نیز از دیگر عواملیست که سبب شده است تا از این ماده برای عمل مد نظرمان – کفسابی با رزین –در رقابت با سایر فرآورده های مشابه انتخاب شود .