کفسابی در تهرانپارس

  • -
کفسابی در تهرانپارس

کفسابی در تهرانپارس

Category : کفسابی

کفسابی در تهرانپارس با توجه به ناحیه شرق ، نوع صنایع و بافت مسکونی موجود درآن متقاضیان خاص خود را دارد . منطقه شرق تهران از جمله تهرانپارس غربی و شرقی بافت ساختمانی جدا از یکدیگر دارند ، بطوری که هر چقدر از این منطقه به سمت غرب حرکت کنیم منازل بافتی مدرن تر و هرقدر به سمت شرق حرکت کنیم منازلی با بافت قدیمی را می بینیم . در شرقی ترین منطقه به کارگاه های تولیدی ، خدماتی و انواع انبار ها برمی خوریم که با توجه به رشد جمعیت در تهران روز بروز از تعداد آن ها کاسته می شود و مالکان با تغییر کاربری ،آن ها را به مجتمع های مسکونی تبدیل می کنند .

کفسابی سنگ و بتن در تهرانپارس :

زمانی که در یک منطقه نسبتاً کوچک نوع ساختمان ها تفاوت زیادی با هم می کند ، مصالح مورد استفاده در آن ها نیز تغییر خواهد کرد . برای مثال در فلکه اول تهرانپارس که بیشترین تعداد مراکز خرید و فروش را در خود جای داده است به طور کل میزان مصرف انواع سنگ برای کف پوش کردن مجتمع های تجاری و بوتیک های مختلف به مراتب بیشتر از منطقه اتحاد که در آن کارگاه های تولیدی قرار دارند خواهد بود . شاید انبار ها و کارگاه های تولیدی از سنگ به نسبت سایر مناطق تهرانپارس کمتر بهره گیرند ولی مسلماً بکار گیری از انواع بتن مخصوصاً بتن موزائیکی برای فرش کردن آن ها به دلیل وسعت زیاد به مراتب بیشتر خواهد بود . البته محدودیتی برای مالکان در نوع مصالح مورد استفاده در هیچ ساختمانی وجود نخواهد داشت و آن ها بر اساس توازنی از میزان بودجه و سلیقه خود نوع مصالح را انتخاب خواهند کرد .

مصرف زیاد سنگ و بتن در این منطقه باعث شده است تا کسب و کار کفسابی در تهرانپارس رونق زیادی پیدا کند و  بطبع قیمت این خدمات نیز کم شود . در کارگاه های تولیدی بیشتر کف سابی بتنی و در ساختمان های مدرن بیشتر سنگسابی نوع سنگ با روش هایی چون ایتالیایی با تعداد مراحل بالا در براق کردن (13بار براق سازی) استفاده می شود .

کف سابی موزائیکی در تهرانپارس :

مصالح ساختمان سازی برای کف پوش کردن ساختمان ها تنها به بتن و سنگ ختم نمی شوند ، موزائیک نیز جزئی از این مصالح است . شاید تصور کنید مصرف آن در ساختمان ها کاهش پیدا کرده است ؛ ولی این گونه نیست این مواد کاربری و شکل خود را تغییر داده اند و هنوز هم درکف پوش کردن حیاط منازل و بعضی از پیاده رو ها از آن ها استفاده می شود .

از آنجا که بیشتر ساختمان های ناحیه شرقی تهرانپارس قدمت زیادی را دارند استفاده از موزائیک در آن ها را به کرات می توان دید .  صاحبان این منازل برای نوسازی کف این ساختمان ها تنها دو حالت را پیش رو خواهند داشت . در حالت اول می توانند کف را کلاً تخریب و سپس اقدام به نوسازی کنندکه این کار به دلیل هزینه های بالا و عمر زیاد ساختمان ها مقرون بصرفه نخواهد بود .  در حالت دوم می توانند روی همان کف ، مصالح جدید را کار بگذارند ؛ ولی این روش معایبی چون بالا آمدن سطح را در کنار هزینه های باز سازی بدنبال خواهد داشت . بنابراین تنها راه حل پیش روی آن ها استفاده از کف سابی موزائیک در مرحله دوم خواهد بود. با کف سابی موزائیک سطح کاملاً مسطح و براق خواهد شد و حتی نیازی به مصالح جدید برای کف سازی نخواهید داشت . در مواردی هم که مالکان تمایل دارند تا از مصالح جدید چون سرامیک و سنگ استفاده کنند ، با کفسابی موزائیک می توان عمق سطح را کاهش داد تا با زیر سازی جدید ارتفاع سطح افزایشی را پیدا نکند .

 

علاوه بر متفاضیان خانگی و صنعتی کفسابی در تهرانپارس این خدمات برای شرکت های دولتی و نهاد های عمومی غیردولتی نظیر شهرداری ها قابل عرضه هستند . مسلماً قرار گیری اداره های دولتی چون ، اداره مالیات ، هلال احمر و …که روزانه مراجعین زیادی را به ساختمان های خود دارند  آن ها را بر آن می دارد تا از خدمات کف سابی در این مجتمع ها به دلیل کدر شدن سنگ های ساختمان های مربوطه استفاده کنند . شهر داری ها نیز که متولی ایجاد پارک ها فضاهای سبز و پیاده رو سازی ها هستند ، از سنگ موزائیک و انواع بتن در این زمینه بیشترین استفاد را می کنند تا به یکی از بزرگترین متقاضیان خدمات کفسابی تبدیل شوند .

تمامی دلایل ذکر شده بر وسعت و تنوع تقاضای خدمات کفسابی در تهرانپارس تأکید خواهند داشت و جمله عوامل مذکور جاذبه ای برای فعالین این حوزه می باشد .