کفسابی در شهر تهران

  • -
کفسابی در شهر تهران

کفسابی در شهر تهران

Category : کفسابی

کفسابی در شهر تهران : در این مقاله به مبحث کفسابی در شهر تهران پرداخته خواهد شد ، عملی که طی آن با سابش سطوح افقی ، علاوه بر همواری و یکدستی پوشش ظاهری کف و امکان تردد آسان تر ، زیبایی آن نیز دو چندان می شود ؛ آن هم در شهری که همه روزه صدها ساختمان کوچک و بزرگ نوساز در آن به بهره برداری می رسند .

همانطور که در مقدمه و مقالات پیشین گفته شد ، کاربرد اصلی کفسابی مسطح کردن سطوح ناهمواریست که در سازه های نو و قدیمی ساز به طرق مختلفی خودنمایی می کنند . این عمل در سازه های نوساز از این جهت در دستور کار قرار می گیرد تا مشکلات کار نصاب سنگ را که گاهی خارج از اختیار و توان وی نیز اتفاق افتاده است (مانند مشکلاتی که در برش و پرداخت قطعات سنگ در کارخانه وجود دارد) بر طرف کرده و با زدودن ملات ، چسب یا رنگ خشک شده از روی سطوح ، از بین بردن تخلخل ، ناخنک ها و همچنین ترک های ذاتی سنگ ، محیط این بنای جدید را برای ورود اولین ساکنین خود آماده سازد . در ساختمان های قدیمی ساز نیز سنگسابی عمدتاً به منظور کاهش ارتفاع کف و یکدست کردن آن به منظور پذیرش پوششی جدید و یا بازیابی زیبایی و درخشش لایه مورد بحث اجرا می شود . با همه این اوصاف ، یکی از مهمترین اقداماتی که در حوزه کار کفسابی در شهر تهران یا دیگر شهرهای کشورمان قرار می گیرد ، مبحث هاشور زدن های عامدانه بر روی سطوح است .

برای ما در دوران تحصیل به وفور از مضرات اصطکاک و نقش آن در اتلاف انرژی سخن گفته اند ؛ اما نکته ای که شاید کمتر به آن اشاره شده است این است که حرکت و ایستایی بدون اصطکاک معنا نداشته و فقدان آن همانند زندگی بر روی سطحی لیز و یخیست .  اگر منزل خود شما از این دست اماکن نبوده و همه روزه با آن سر و کار نداشته باشید ، بی تردید نمونه های فراوانی از سطوح داخلی را دیده اید که از فرط لیزی و کمبود اصطکاک ، میدانی دائمی برای سر و زمین خوردن ساکنین یا عابران پیاده می باشند . این موضوع که خود دلیلی برای جابجایی فرش ها نیز می باشد سبب شده است تا محصولاتی به نام ترمز فرش و عناوین مشابه تولید شده تا این معضل را به حداقل برسانند .

با این حال عده ای تمایل به استفاده از این کالاها نداشته و ماهیت خود این محصولات نیز گاهی در تضاد با محل نصبشان –مانند پله های ورودی ساختمان یا پارکینگ – می باشد . از این روی کفسابی در شهر تهران به عنوان عملی اصولی و کاربردی ، با ایجاد اعوجاج ، تخلخل و هاشورهایی عمدی در نقاط حساس یک سطح (مانند لبه پله ها ، محل قرار گیری عموم لاستیک های خودرو ، قسمت های شیبدار پارکینگ و … ) اصطکاکی بسیار لازم الاجرا روی آن بوجود آورده و به تسهیل جریان حرکت ساکنین و کاربران ساختمان مذکور کمک می کند .