کفسابی راه پله

  • -
کفسابی راه پله

کفسابی راه پله

Category : کفسابی

کفسابی راه پلهپس از آسانسور که راحت ترین راه برای بالا و پایین رفتن در طبقات مختلف یک ساختمان است ، این راه پله ها هستند که در صدر لیست پر رفت و آمد ترین قسمت های یک ساختمان قرار دارند. البته این در صورتی است که ساختمان مجهز به آسانسور باشد. امروزه با اینکه شاهد پیشرفت های زیادی در حوزه ساخت و ساز مسکن هستیم ، باز هم ساختمان های زیادی وجود دارند که فاقد آسانسور بوده و تنها مسیر عبور و مرور ساکنین طبقات مختلف آنها راه پله است.

علل متعددی را می توانیم برای کثیفی راه پله ها نام ببریم که احتمالاً شما  از اکثر آنها به خوبی آگاه هستید. رفت و آمد مردم یکی از مهمترین این دلایل است. وقتی ساکنین یک ساختمان از بیرون به راه پله قدم می گذراند بدون اینکه خودشان از این موضوع آگاه باشند با هر قدم مقداری از جرم و کثیفی که در زیر کفششان وجود دارد را بر روی سنگهای مسیر جا می گذارند. هر چند ممکن است که این جرم ها در مقیاس بسیار کمی باشند اما وقتی این اتفاق روزانه چندین بار تکرار شود آلودگی ها کم کم خود را روی سنگ های راه پله نشان می دهند و نمای زشتی به این مسیر می دهند.

برخی رفتارهای ساکنین هم می تواند تاثیر زیادی در کثیفی سنگ های راه پله داشته باشد. مثلاً پایین بردن پلاستیک زباله ای که آب کثیفی از داخل آن چکه می کند باعث بوجود آمدن لکه های ناجوری روی پله ها می شود. همانطور که اشاره کردیم عوامل زیادی در کثیفی این مسیر موثر هستند ، اما منشأ تمام این دلایل مردم و ساکنین ساختمان نبوده و گاهی علل طبیعی هم به این روند کمک می کنند. به عنوان مثال استفاده از برخی سنگهای حساس تر در راه پله می تواند باعث زودتر کثیف شدن آن شود .

اما چاره کار چیست؟ آیا کفسابی راه پله می تواند تا مدت طولانی تری مسیر رفت و آمد ساختمان شما را تمیز نگاه دارد؟

بسیاری معتقدند که برای نظافت راه پله باید از مواد شوینده استفاده کرد که این تصور کاملا اشتباهی است. شاید این مواد در کوتاه مدت باعث تمیزی سنگها شوند اما به دلیل عناصر شیمیایی موجود در آنها پس از چند روز باعث سیاهی و زشتی بیشتری می شوند. پیشنهاد ما به شما این است که با کمک سنگسابان و دستگاه های پله ساب آنها ، مسیر رفت و آمد تمیزی در ساختمان خود ایجاد کنید که به سادگی و در مدت زمان اندگی دوباره کثیف نشود و بتواند تا مدت زیادی زیبایی خود را حفظ کند.

این کار در گذشته با استفاده از سنباده انجام می گرفت که کاری بسیار زمانبر و خسته کننده بود که البته نتیجه آن هم به اندازه لازم دلنشین و زیبا نبود. امروزه اما با پیشرفت تکنولوژی در لوازم و ابزار صنعتی ، دستگاه های متعددی برای کفسابی و سنگسابی ساخته شده اند که یکی از کاربردهای آنها استفاده در عملیات کفسابی راه پله است.

روش کار به این صورت است که دستگاه های پله ساب طی 8 مرحله لایه نازکی از سنگ را (که ضخامت آن را می توان با پوست پیاز مقایسه کرد ) بر می دارند ، که همراه با آن لایه تمام جرم ها و کثیفی های روی سنگ برداشته می شوند و راه پله ساختمان شما از روز اولش هم نو و تمیز تر به نظر خواهد رسید. علاوه بر این دستگاه های پله ساب این قابلیت را دارند که ابزار مختلف از جمله ابزار های براق کننده سنگ روی آنها نصب می گردد و این امر باعث می شود که تمیزی و زیبایی پله های ساختمان شما دو چندان دیده شود.

از مهمترین ویژگی های کفسابی راه پله با استفاده از دستگاه های مخصوص پله ساب این است که آنها همانند بسیاری از ابزارهای صنعتی ، سر و صدای زیادی ندارند و باعث رنجش خاطر ساکنین ساختمان نخواهند شد (سرو صدا به اندازه فرزی که سطحی را با ملایمت می خراشد است ) . همچنین گرد و خاکی به اندازه کفسابی و سنگسابی سنتی به واسطه فعالیت این دستگاه ها بلند نمی شود و کار کاملاً تمیز انجام خواهد شد. به همین خاطر مدیران ساختمان می توانند با خیال راحت اقدام به این کار کرده و با ما در مجموعه کفسابی نعمت زاده تماس بگیرند تا در اسرع وقت راه پله های ساختمان ایشان زیبا ، براق و چشم نواز شود .