کفسابی سنگ پارکینگ

  • -
کفسابی سنگ پارکینگ

کفسابی سنگ پارکینگ

Category : کفسابی

 کفسابی سنگ پارکینگ شیوه ای نوین برای تعمیر و باز سازی کف پارکینگ ساختمان با حفظ ساختار سنگ است ، متن پیش رو به بیان اهمیت موضوع می پردازد .

اگر به محله های قدیمی شهر خود سری بزنید مخصوصاً در ساعات اولیه شب ، کوچه های بسیار باریکی را می بینید که در دو طرف آن انبوهی از ماشین ها بصورت خطی پارک و راه عبور را بر عابران پیاده بسته اند . دلیل این که این محله ها اینگونه هستند ، ضعف در معماری ساختمان ها زمان احداث بنا یا کمبود فضای در دسترس بوده است ؛ به هر حال دلیل اصلی این مشکل ضعف در مهندسی ساختمان ها است . در همین رابطه مهندسان تصمیم گرفتند تا بواسطه استفاده روز افزون از خودرو توسط انسان برای تمامی منازل  محلی را برای پارک خودرو در نظر بگیرند تا نه تنها چهره شهر ها خراب نشود بلکه وسیله نقلیه  افراد نیز از خطر به سرقت رفتن و آسیب دیدن در اثر تابش مستقیم نور آفتاب و بارش برف و باران حفظ شود . پارکینگ مورد استقبال مردم قرار گرفت تا جایی که در شهر های بزرگی نظیر تهران پارکینگ های طبقاتی احداث شد ، این پارکینگ ها تعداد زیادی خودرو را در خود جای می دهند و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کنند . از پارکینگ ها به عنوان انباری برای افرادی که خودرو ندارند نیز استفاده می شود .کف پارکینگ ها معمولا محل تجمع انواع آلودگی ها از جمله روغن متور ، بنزین  ، گردو خاک ، رنگ و.. است و همیشه در معرض آسیب توسط وسایلی که در این محل جابجا می شوند می باشند.

حتی اگر کف پارکینگ را از سنگ بسازیم بعد از مدتی سنگ در معرض تمامی این آسیب ها کدر می شود .  بعضی از افراد برای از بین بردن کدری سنگ و رفع آلودگی یا خراشیدگی آن از انواع جرم گیر ها استفاده کرده اند ولی جرم گیر ها به دلیل خاصیت اسیدی سطح سنگ را نابود می کنند ؛ لذا به هیچ عنوان از این مواد برای تمیزی سطح سنگ استفاده نکنید . بهترین  کار در این زمان استفاده از دستگاه سنگسابی گ است . مزیت این دستگاه در این است که سطح سنگ را در چند مرحله براق می کند و به بافت سنگ نیز آسیبی وارد نمی شود ؛ در ضمن در کفسابی سنگ پارکینگ سنگ هایی که در اثر وزن خودرو قرار گیری اشتباه در زمان کار گذاشتن دچار لقی شده اند نیز تعمیر می شوند تا سطحی تمیز و یک دست تحویل مشتری بدهند .

فرایند کفسابی پارکینگ :

کفسابی سنگ پارکینگ در دو مرحله انجام می شود ، مرحله اول برای همسان سازی سطح  سنگ و مرحله دوم برای براق کردن آن . در مرحله اول از لقمه های ضخیم تر با توجه به نوع سنگ استفاده می شود تا تمامی ناهمواری ها و زوائد ایجاد شده کاملاً حذف شوند و سطحی یکدست پدید آید ، در این مرحله با توجه به عمق و میزان آسیب دیدگی سنگ ، میزان لایه برداری تا دو یا حد اکثر سه میلیمتر می تواند تغیر کند . با شروع کار دستگاه کفساب حجم زیادی از آلودگی و ذرات سنگ روی سطح جمع می شود که هرگز نباید آن ها را توسط  آب به مجرای فاظلاب هدایت کرد زیرا سبب گرفتگی و ایجاد مشکلات برای سیستم فاظلاب می شود . تمامی آلودگی ها توسط متخصصان این حرفه جمع آوری و به بیرون از ساختمان منتقل می شوند . در این مرحله تمامی سنگ های دچار لقی نیز تعمیر می شوند تا سطح یکدست بماند . در مرحله دوم از لقمه های به مراتب نرم تر استفاده می شود تا سطح کاملاً براق شود و این کار بسته به مساحت پارکینگ از 5 ساعت تا چند روز ممکن است به طول بینجامد ؛  ولی آنچه شما بعد از این دو مرحله حتماً شاهدش خواهید بود سطحی صیقلی و براق می باشد .

 

از آن جا که خانه ها در محل های مختلفی واقع می شوند و به طبع پارکینگ های آن ها نیز یک شکل نیستند و برخی از آن ها دارای سطحی شیب دار می باشند ، نوع کفسابی آن ها متفاوت از سطحی صاف است . بنابراین هنگام  کفسابی باید دقت کرد که تنها از متخصین این حوزه استفاده شود ، در غیر این صورت سطح پارکینگ کاملاً صیقلی و در قسمت هایی که نیاز به تخلخل و هاشوری عمدیست سبب لیز خوردن خودرو خواهد شد .

قیمت کفسابی سنگ پارکینگ :

متراژ پارکینگ ، نوع سنگ کف ، میزان آسیب دیدگی از جمله عوامل تعیین کننده قیمت کفسابی سنگ پارکینگ هستند ؛ برای مثال کف سابی سنگ مرمر در مقایسه با گرانیت به مراتب ارزانتر است و زمانی هم که متراژ پارکینگ افزایش می یابد چون برخی هزینه ها کم می شود ، قیمت واحد مربع نیز کاهش می یابد .