کفسابی نعمت زاده

کفسابی نعمت زاده

کفسابی نعمت زاده مفتخر به ارائه بهترین و برترین خدمات کفسابی می باشد ، با توجه به حساسیت خدمات ارائه شده در این زمینه کفسابی نعمت زاده ، ارائه هر گونه خدمات کفسابیدر سنگ های

1) معمولی

2) گرانیت

3) لاشه

4) کفپوش

5) بتون

6) گوهره

7) هرسین

8) تراورتن

9) چینی

و… را با دقت و کیفیت هر چه تمام تر ارائه می دهد . از جمله ساب هایی که توسط کفسابی نعمت زاده انجام می شود کفسابی ایتالیایی در انواع سنگ های مصنوعی می باشد .

خدماتی که توسط کفسابی نعمت زاده ارائه می شود

1) ساب انواع پله و دیوار و کف با استفاده از جدید ترین و مدرن ترین دستگاه ها .

2) پر کردن درزهای سنگ کف با استفاده از رزین و چسب بتن و نیز ترمیم سنگ های پوسیده .

3) جرم گیری انواع سطوح کف و دیوار و پس از آن ایجاد براقیت 100% به سطوح مورد نظر .

4) شیشه ای نمودن سنگ ها به گونه ای که تصویر اشیاء در آن به راحتی قابل مشاهده باشد .

5) و در کل با استفاده از بهترین خدمات و جدیدترین دستگاه های به کار رفته تمام سنگ های قدیمی به سنگ های جدید تبدیل می گردد .

تمام ساب های به کار رفته توسط کفسابی نعمت زاده از ساب های ایتالیایی استفاده می گردد تا درخشندگی و شفافیت سنگ ها صد چندان به نظر برسد .

موارد استفاده از خدمات کفسابی عبارتند از :

1) کفسابی راه پله و پایگرد و جرم گیری آنها و ایجاد براقیت به صورت صد در صد در آنها

2) کفسابی آشپزخانه و از بین بردن لکه ها و چربی ها و براقیت آنها به صورت 100%

3) سابیدن کف منازل و ساختمان ها چه ساختمان های مسکونی و یا اداری و یا حتی تجاری

4) سابییدن کف پارکینگ هایی که جرم گرفته باشد و یا از بین بردن لکه های موجود در کفپوش ، سرامیک ، گرانیت .

نعمت زاده به علت استفاده از جدید ترین تکنولوژی های کفسابی  بیشترین درصد سابییدگی ها و براقیت ها را برای شما مشتریان گرامی به ارمغان خواهد داشت .

 انتخاب یک کفساب مناسب برای عملیات کفسابی بسیار مهم و حائض اهمیت می باشد زیرا در صورتی که عملیات کفسابی توسط برخی افراد که تخصص چندانی ندارند صورت پذیرد و جهت صاف کردن و از بین بردن کثیفی های روی سطوح از موادی مانند وایتکس و یا جوهر نمک استفاده شود که این مواد به علت دارا بودن مواد اسیدی در خود سبب می گردد که سنگ ها لک و یا کدر گردند و در این حالت تنها یک متخصص کفسابی می تواند با استفاده از جدیدترین دستگاه ها می تواند سنگ ها را به نحو مطلوب ساب زند و آنها را براق نماید .

در عملیات کفسابی جهت شستشوی کف سه عدد فرچه به زیر دستگاه نصب می گردد که در اثر استفاده از این دستگاه سبب می گردد تا کلیه کثیفی ها و یا جرمی که در فرش کردن سنگ های سرامیک ، کفپوش ، گرانیت و یا حتی سنگ های معمولی به صورت کاملا” یک دست تمیز گردد و پس از استفاده از دستگاه های کف شویی دیگر به هیچ وجه آثاری از عدم ترازی و یا کثیفی در سنگ ها دیده نمی شود .

و اما در این قسمت از کفسابی به بررسی مراحل کفسابی می پردازیم :

در کفسابی رعایت موارد فوق بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد زیرا در عملیات کفسابی می بایست روند به صورت کامل و به ترتیب انجام شود تا نتیجه دلخواه به صورت صد در صد برای مشتریان گرامی فراهم گردد . اما مراحلی که در این عملیات انجام می گردد عبارتند از 1) ابتدا می بایست از ساب با لقمه 46 جهت رفع پستی بلندی ها استفاده گردد ، در شروع عملیات کفسابی می بایست حتما” با لقمه 46 شروع شود تا در انتها و در پایان عملیات کفسابی نتیجه دلخواه حاصل گردد . 2) پس از آن از ساب با لقمه 60 استفاده می گردد . 3) پس از این مرحله نوبت به ساب با لقمه 120 می رسد 4) در مرحله ی بعدی از لقمه های 600 800 و پس از آن از سیناکس استفاده می گردد 5) در مرحله پایانی از لقمه ایتالیایی استفاده می گردد . از این لقمه جهت درخشندگی فوق العاده و دادن جلوه های بیشتر به سنگ ها استفاده می شود.

نکات مهم کفسابی :

یکی از بزرگ ترین دغدغه های کارفرمایان گرامی انتخاب یک کفساب مناسب جهت عملیات کفسابی در منزل ، محل کار و … می باشد . هر کفساب می بایست با اطلاعات کافی از مساحت محل مورد نظر و نیز استفاده از هر کدام از دستگاه های کفسابی در هر مرحله از کفسابی ( که جهت بررسی تمام دستگاه ها و ابزار آلات آن می توانید به بخش دستگاه های کفسابی مراجعه نمایید ) تضمین صحت و درستی انجام این عملیات را در اختیار کارفرمایان محترم قرار دهد . نعمت زاده با دارا بودن چندین سال سابقه در زمینه ی کفسابی و نیز کادری متخصص و مجرب و نیز بیشترین سابقه کاری در این حیطه تمام فعالیت های خود را برای تمام کارفرمایان محترم با ارائه تضمین انجام  می دهد .

همانطور که بیان شد در عملیات کفسابی می بایست متناسب با هر جنسی که در کفپوش های مختلف استفاده می شود ، محصولات پاک کننده متناسب با همان کفپوش را انتخاب نمود در این صورت علاوه بر حفظ کیفیت کفپوش ها می توان به آسانی بهترین و شفاف ترین کفسابی را برای انواع کفپوش ها انتخاب نمود . در ذیل به بررسی انواع کفپوش ها می پردازیم :

با استفاده از کفپوش یک پوشش دائمی در زمین قرار می گیرد که سبب می گردد تا زمین برای راه رفتن بسیار مناسب و هموار گردد و بعلاوه به غیر از این نوع کف پوش ها کفپوش های کالایی نیز وجود دارند که به صورت یک کالا و یا محصول بر روی کف قرار می گیرند . پوششی که بدین صورت بر روی زمین قرار می گیرد اصولا” می تواند به صورت آزاد بر روی زمین قرار گیرد ، از جمله این گونه پوشش ها به صورت آزاد بر روی زمین قرار می گیرند می توان به فرش ، قالیچه و … و از جمله کفپوش های کالایی می توان سرامیک ، سنگ ، کفپوش و یا پوشش های دیگر اشاره نمود که به صورت کالایی از کفپوش ها بر روی کف قرار می گیرند . پوشش در کف خانه به قدری اهمیت دارد که بسیاری از دکوراتورها از آن به عنوان یک کف اصلی یاد می کنند که جهت اعمال مابقی عملیات دکوراسیون ساختمان از آن بسیار بهره مند می گردند . از جمله مواردی که می بایست به نوع و جنس کفپوش ها بسیار دقت نمود تعداد دفعات رفت و آمد می باشد . در مکان هایی که رفت و آمد در آنها بسیار زیاد باشد می بایست از کفپوش هایی استفاده گردد که دوام و استحکام بسیار بالایی داشته باشد و در مکان هایی که تعداد دفعات رفت و آمد در آنها بسیار اندک می باشد می بایست از کفپوش های تزیینی و زینتی استفاده گردد ، که انواع مختلف آن در طرح ، رنگ و یا بافت های مختلف وجود دارد .

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در انتخاب کفپوش می تواند بسیار تاثیر گذار باشد از جمله میزان عایق صدا  ،هزینه و میزان دوام کفپوش و راحتی . کفپوش ها نباید از سطح زمین پایین تر قرار گیرند ، در مکان هایی که رطوبت وجود دارد از لمینت و یا چوب هایی که دارای سختی بیشتری باشند نمی بایست استفاده گردد و در این صورت می توان شاهد عملیات کفسابی به نحو مطلوب بود و در صورتیکه متناسب با فضای مورد نظر کفپوش متناسب با آن آب و هوا انتخاب گردد می توان بهترین نتیجه را از عملیات کفسابی اخذ نمود ، کفسابی نعمت زاده با توجه به نوع کفپوشی که در فضای منزل و یا محل کار وجود دارد بهترین و متناسب ترین محصولات را جهت انجام عملیات کفسابی لحاظ می نماید .

در این قسمت از مبحث کفسابی به انواع کف پوش می پردازیم :

1) کفسابی کفپوش های چوبی :

در این نوع از کفپوش ها از چوب استفاده می شود ، چوب هایی که می توانند به صورت باریک و بلند استفاده شوند که در واقع به آنها پلانک و یا پارکت گفته می شود . چوب هایی که در واقع به صورت نرم وجود داشته باشند دارای استحکام کمتری نسبت به چوب های سخت می باشند .الوار های اصلاح شده ای در ساختمان های سبز وجود دارند ، که این ساختمان ها متعد به اجرای مواردی می باشند که می بایست برای حفظ محیط زیست رعایت شوند .

کفسابی

2)کفسابی کفپوش های لمینیت :

این نوع کفپوش شبیه به چوب سخت می باشد که جنس آن تخته چند لایه و یا یک ورقه فیبر که تراکم آن متوسط  می باشد وجود دارد که به آنها MDF گفته می شود و نیز نوع دیگر آن با تراکم بیشتر وجود دارد که به آن لمینت  HDF گفته می شود  .که در سطح زیرین آن یک لمینیت پلاستیکی وجود دارد . لمینت ها با دوام ترین چوب های سخت  می باشند ولی تفاوت آن با مابقی چوب ها عدم صیقل پذیری آن می باشد لمینت ها در اشکال گوناگون می تواند  مورد استفاده قرار گیرد در اشکالی همچون سرامیکی و یا چوب وجود دارند . نوع دیگری از کفپوش ها وجود دارند که از  گیاه بامبو ساحته می شوند به همین علت نام آنها را کفپوش بامبو می نامند که این نوع از کفپوش ها نیز از جمله  کفپوش های چوب سخت می باشند این نوع کفپوش ها و جنس آنها از جمله چوب به شمار نمی روند .از این نوع  کفپوش ها افرادی استفاده می نمایند که دوستدار محیط زیست می باشند . در کنار کفپوش بامبو نوع دیگری  کفپوش وجود دارد که از درخت بلوط ساخته می شود این نوع کفپوش نیز به تمام دوستداران طبیعت پیشنهاد می گردد .در مبحث کفسابی متناسب با انواع کفپوش های چوبی ، کفپوش درخت بلوط نیز از جمله کفپوش های چوبی می باشد و این نوع کفپوش نیز برای آنان که دوستدار محیط زیست می باشند مورد استفاده قرار می گیرد و عمر این نوع کفپوش نیز به علت استفاده از چوب پنبه این درخت کوتاه می باشد و هر 9 تا 10 سال از بین می رود از این نوع کفپوش هم به صورت کاشی و هم به صورت قطعات باریک و بلند استفاده می گردد و این نوع کفپوش هم با چسب و هم بدون چسب می تواند نصب گردد .

3) کفسابی کفپوش سرامیکی :

این نوع کفپوش از خاک رس تولید شده و در اثر گرما به قطعات نازکی تبدیل گردیده این نوع کف پوش دارای انواع مختلفی می باشد که انواع آنها عبارتند از : 1) کاشی های چینی 2) کاشی های سفالینه ای . در کنار کفپوش های سرامیکی ، کفپوش های سنگی نیز وجود دارند که همانطور که از نام این نوع کفپوش ها پیداست از انواع سنگ های موجود در طبیعت در اندازه ها و رنگ های مختلف تحت عنوان کفپوش استفاده می گردد ، این نوع کفپوش نیز همانند کفپوش های سرامیکی با بتونه و دوغاب نصب می گردد و از جمله معروف ترین سنگ ها در کفپوش می توان به سنگ های مرمر اشاره نمود .

کفسابی

3)کفسابی کفپوش های یکپارچه :

این نوع کفپوش ها به صورت مایع در کف قرار می گیرند و از جمله علت های آن نیز می توان به چند نوع و چند جنسی این نوع کفپوش ها اشاره نمود و جنس های مختلفی که در این نوع کفپوش ها استفاده می شود می توان به لاتکس ، پلی استر و … اشاره نمود ، این ترکیبات به صورت مایع در کف قرار می گیرند تا به گونه ای کاملا” یکپارچه به نظر برسند .

4)کفسابی کفپوش های مقاوم :

این نوع کفپوش ها سبب کاهش نیازهای اکوی سیستمی می شوند که همین امر سبب مقاومت در استفاده و نیز کاربردهای دیگر آن می شود این کفپوش ها سبب سالم ساختن در ساختمان ها و امنیت بیشتری را برای ساختمان ها فراهم می آورد و سبب تولید منابع قابل تجدید برای آیندگان می شود .

5)کفسابی کفپوش های پیاده روی :

انواع مختلفی از کفپوش ها وجود دارند که در پیاده روها از آنها استفاده می شود به گونه ای که در آمریکا از کفپوش هایی همچون بتن استفاده می شود و در اروپا از کفپوش هایی همچون آسفالت  ،سنگ فرش و یا کفپوش های پلاستیکی استفاده می شود ، از جمله نکته بسیار مهمی که در اینجا می توان بدان پرداخت جنس کفپوش ها می باشد ، کفپوش هایی از جنس Pumic می باشند انرژی کمتری به داخل آنها نفوذ می نماید ودر مقابل آنها کفپوش هایی که مواد اولیه آنها از نفت باشد ( مانند آسفالت ، سنگ فرش که قیر در آنها وجود دارد ) انرژی بینهایت بیشماری را دریافت می نماید . در دهه 19 از کفپوش های چوبی در برخی از مناطق در آمریکا استفاده می شد که هم اکنون نیز جهت حفظ منابع طبیعی در برخی سواحل از آنها استفاده می شود . همانطور که بیان شد در کفسابی می بایست به جنس کفپوش مورد نظر بسیار توجه نمود تا متناسب با هر نوع کفپوشی که وجود دارد و به کار برده می شود بتوان کفسابی با مواد و دستگاه های مورد نظر را جهت بهترین عملیات کفسابی انتخاب نمود ، در کنار کفپوش های چوبی کفپوش هایی از جنس بتن نیز وجود دارند که این نوع کفپوش ها اغلب در آمریکا و یا کانادا یافت می شوند قدمت این کفپوش ها در آمریکا به سال 1860 بر می گردد نکته جالبی که در این نوع کفپوش ها می توان بیان نمود اینکه نام پیمانکار و مدت زمانی که کفپوش ها نصب شده اند بر روی تمام کفپوش ها حک می گردد . در سال 1880 اولین سیمان Portland به آمریکا وارد شد و از آنها برای ساخت پیاده روها بسیار استفاده می شد و شیوه قرار گیری پیاده رو ها در کف به گونه و شیوه ای تغییر یافت که در سال 1924 توسط آرتوروسلی هال و ویلیام الکساندر سبکی اختراع گردید که شیوه آن بدین گونه بود که  شیار های 5 فوتی که تقریبا” برابر 1/5 متر می شود مابین تمام فواصل قرار داده شود .با استفاده از این روش میزان خساراتی که به کفپوش بر اثر حرارت و یا حرکت لایه های زمین صورت می پذیرفت به حداقل می رسید البته لازم به ذکر است که از این روش در مکان های جغرافیایی که به شدت سرد می باشند و نیز در مکان هایی که درختان زیادی وجود دارد که این درختان همواره نیاز به رشد دارند و پس از رشد می توانند خسارات زیادی را به کفپوش ها محتمل نمایند نمی توان استفاده نمود .و اما آجر نیز در پیاده رو ها استفاده می گردد که آنها دارای 4 نوع متفاوت جهت کفپوشی با سلیقه ها و جایگاه های گوناگون می باشد که از آنها جهت کفپوش کاری کف استفاده می گردد از پیاده روهای آجری اصولا” در مراکز و اماکنی استفاده می گردد که نیازمند زیبایی بیشتری می باشیم .

کفسابی

جهت قرار دادن آجر های کف ابتدا آنها را در سطوح مختلف قرار داده و پس از آن جهت محکم نمون آنها و اتصال آنها به یکدیگر از Vibrator مکانیکی استفاده می گردد و این در حالی است که نصب آجرها می تواند به غیر از ویبراتوزهای مکانیکی با ابزار های دیگری همچون چکش مورد استفاده قرار گیرد که البته در صورتیکه افراد نیازمند سرعت بیشتری در نصب آجرها باشند تنها می بایست از Vibrator ها استفاده نمایند، که این عمل یا می تواند قبل از نصب آنها در کف بر روی خاک انجام شود و یا پس از قرار گیری بر روی کف می توانند استفاده شوند .

و اما نوع دیگری نیز در کنار آجرهای کفپوش ها وجود دارد که پس از آن می توان شناخت دقیق تری در زمینه کفسابی داشت که با استفاده از جه دستگاه های کفسابی و یا چه مواد تمیز کننده در کفسابی می توان بهترین و تمیز ترین خروجی را به کارفرما تحویل داد بنابراین در این قسمت به کفپوش دیگری به نام سنگ ها می پردازیم که سنگها در قالب تکه سنگ های ریز در کفپوش ها استفاده می شوند که به آنها سنگ فرش گفته می شود و از اینگونه کفپوش ها در مواقعی استفاده می گردد که نیازمند زیبایی و جذابیت در مراکز و برخی مکان ها می باشیم مراکزی نظیر مکان های تاریخی، واین در حالی است که از کفپوش ها در برخی مراکز و مکان ها به صورت تکه سنگ های رنگ زده و یا کار شده جهت جذابیت و زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

6) کفسابی کفپوش های آسفالت و سنگفرش

و اما نوع دیگری که در کفپوش ها وجود دارد که در کفسابی می بایست به آن توجه بسیار زیاد نمود استفاده از آسفالت و سنگفرش همراه با هم می باشد که از این نوع کفپوش در ابتدا در انگلستان ، درحومه شهرها بسیار استفاده می شد و استفاده از این نوع در محیط زیست خیلی به سود محیط نمی باشد و از جمله علت های آن نیز استفاده از نفت و گاز و منبع نفتی می باشد که استفاده از این منابع مطلوب نمی باشد و این در حالی بود که در داخل خیابان ها از کفپوش های سنگی و یا آجری که متناسب با محیط و معماری اطراف باشد استفاده می گردد .

کفسابی

مشکلات رایج کفپوش ها

و اما در این قسمت از مبحث کفسابی به مشکلات رایج انواع کفپوش ها می پردازیم ، کفپوش های چوبی در نوع خود دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند ولی از جمله بزرگترین مشکلات آنها می توان به سابیدگی آنها در صورتیکه در کنار یکدیگر می باشند اشاره نمود کفپوش های چوبی در اثر سابیدگی به یکدیگر ایجاد صدا می نمایند که این امر سبب می شود در هنگام راه رفتن بر روی آنها صداهای ناشی از راه رفتن به شدت زیاد باشد و از جمله دلایل آن نیز کشیده شدن یک تکه چوب بر روی چوب دیگر و نیز در قسمت اتصالات می باشد و برای رفع این مشکل محکم نمودن اتصالات می تواند کمک زیادی نماید .

و اما مشکل بعدی که در کفپوش های چوبی بسیار دیده می شود که درکفسابی آنها می بایست به آن بسیار توجه ویژه ای نمود ایجاد صداهایی با فرکانس بم را به شدت انتقال می دهند که تمام افرادی که تمایل به استفاده از اینگونه کفپوش ها هستند می بایست به این نکته بسیار توجه داشته باشند و تنها افرادی از آنها استفاده نمایند که صداهای ایجاد شده توسط این کفپوش ها برای آنها ایجاد مزاحمت نمی نماید . حتی در صورت استفاده از آنها می بایست از کفپوش ها به شدت محافظت گردد .

7) کفسابی کفپوش های ارتجاعی

و اما در مبحث کفسابی می بایست با کفپوش های ارتجاعی نیز آشنا شوید ، کفپوش های ارتجاعی کفپوش هایی هستند که از مواد مصنوعی ساخته شده اند ، مواد مصنوعی شامل sheet vinyle ,vinyl composition و نیز چوب پنبه ها و یا پلاستیک ها به همراه برخی از فراورده های دیگر می باشد ، از اینگونه کفپوش ها در مراکزی مانند سالن های ورزشی و یا مراکز Dance و یا در مراکزی که به کفپوش های نرم نیازمند است استفاده می گردد و لازم به ذکر است که در اینگونه کفپوش ها می بایست با دقت عملیات کفسابی صورت پذیرد زیرا در غیر این صورت به علت حالت نرم و ارتجاعی و نیز استفاده از مواد پلاستیکی در اینگونه کفپوش ها ، بسیار آسیب پذیر می باشند که می بایست در کفسابی آنها بسیار دقت گردد ، به گونه ای که علاوه بر استفاده از دستگاه های کفسابی مطلوب و ایده آل از مواد شوینده و تمیز کننده متناسب با کفپوش جهت کفسابی استفاده گردد .

کفسابی

8) کفسابی کفپوش های چرمی

نوع دیگری از کفپوش ها به نام کاشی های کف پرمی وجود دارند که این نوع از کفپوش ها در رنگ ها و طرح های  مختلف قابل پیاده سازی و نصب می باشند اینگونه از کفپوش ها دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند که در  نوع خود کاملا” بی همتا و بی نظیر می باشند ، به علت قابلیت فوق العاده در برابر جلوگیری از صدا از این نوع  کفپوش ها به عنوان عایق صدا استفاده می شود جنس این نوع کفپوش بسیار نرم و آرام حس می شود و به  همین  علت می توان به خصوصیت عایق گیری در برابر صدا اشاره نمود و ظاهر اینگونه کفپوش ها بسیار شیک می  باشد و هزینه ای که مشتری در قبال تهیه این نوع کفپوش ها می پردازد در مقابل بقیه کفپوش ها بیشتر می  باشد  در هنگام کفسابی این کفپوش ها می بایست بسیار دقت نمود زیرا اینگونه کفپوش ها بسیار حساس و  لطیف می باشند و در صورتیکه از موادی با درجه شویندگی زیاد در کفسابی آنها استفاده گردد سبب پوسیدگی و  ازبین رفتن این کفپوش ها می گردد .

کفسابی

9) کفسابی کفپوش های  Vinyl PVC :

کفپوش های Vinyl ، کفپوش هایی می باشند که با داشتن ویژگی های ممتاز مورد توجه همگان قرار می گیرند نصب و نظافت این کفپوش ها بسیار آسان می باشد و از این حیث بسیار مورد توجه همگان قرار می گیرد ، از جمله ویژگی های بارز آن مقاومت و استحکام آن می باشد که در برابر فشار استحکام بسیار بالایی دارد و همچنان سالم و ایمن باقی می ماند ، از جمله مهم ترین ویژگی های آن ضد آب بودن آن می باشد این کفپوش ها به قدری راحت می باشند که به آسانی می توان با پای برهنه بر روی آنها راه رفت . این کفپوش در طرح های متنوع و مختلف در بازار یافت می شود و هر شخصی با هر سلیقه ای می تواند مدل مد نظر خود را انتخاب نماید ، لازم به ذکر است که طرح های متنوع و مختلف این کفپوش در هر مکانی کاربرد خاص خود را دارد ، در اتاق پذیرایی  ،در اتاق خواب ، در اتاق کنفرانس ، اتاق مدیریت در مکان های اداری و یا سایر مکان ها کاربردهای متفاوتی خواهد داشت ، می توان از این نوع درکفپوش در هر مکان پر رفت و آمدی استفاده نمود . این کفپوش علاوه بر استحکام و قابلیت ارتجاعی بسیار زیادی نیز دارد عایق بسیار مفیدی نیز می باشد به گونه ای که در زمستان فضا را بسیار گرم و در تابستان فضا محل را بسیار خنک نگه می دارد و از جمله علت های آن می توان به عایق بودن آن در برابر عدم خروج سرما در تایستان و نیز عدم خروج گرما در زمستان اشاره نمود . کفسابی اینگونه کفپوش ها نیز بسیار ساده و آسان خواهد بود به گونه ای که به راحتی می توان آن را همانند روز نصب تبدیل نمود .

برای کفسابی مناسب حال کفپوش شما باید به نکاتی همچون کف پوش شما چگونه است و چه ضخامتی دارد وبا چه چیزی باید سابیده شود تا اسیب نبیند .

اطلاعاتی کلی و مفید در رابطه با کفپوش های  : pvc

کفپوش  pvc پلی کلرید وینیل به دلیل تقاضای بالای بازار این کف پوش ها با تنوع بالا عرضه می شود.کفپوش pvc همان کف پوش چوبی است اما دارای لایه ایی با ضخامت که آن را دربرابر هرگونه خش و خطی محافظت می کند .کف پوش های pvc به دلیل ضخامت کم قابلیت ارتجاعی بالایی در نصب و قرار گیری زیر سطوح هستند ضخامت ان حدود تقریبا 3mm است .اصولا این نوع کفپوش به دلیل داشتن یون نقره خاصیت انتی باکتری هستند پس دیگر به استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن ان نیست این تکنیک به ما در کفسابی کمک شایانی میکند این خاصیت آنچنان است که حتی در صورت ضربه دیدن کفپوش این خاصیت ازبین نمی رود .

ویژگی های این کف پوش  :

  1. ضد اب بودن و قابل شستوشو است
  2. دارای مقاومت و طول عمر بالایی است
  3. خاصیت انتی استاتیک است
  4. مقاوم دربرابر اسید

این ویژگی ها ما را در انتخاب درست کفسابی مناسب یاری می رساند .

10) کفسابی کفپوش های اپوکسی :

برای کفسابی مناسب حال کفپوش شما باید به نکاتی همچون کف پوش شما چگونه است و چه ضخامتی دارد و با چه چیزی باید سابیده شود تا آسیب نبیند دقت نمایید ، ما دراینجا کفپوش اپوکسی و نحوه صحیح کفسابی آن را برای شما شرح می دهیم :

اما این محصول که محصول کشور هلند و آلمان است روی اکثر سطوح از هر جنسی مانند بتن ، چوب و…..غیر قابل اجراست .جالب است که بدانید این کفپوش به دلیل ساختاری که دارد در مقابل خش و ساییدگی استقامت و مقاومت خاصی دارد پس کفسابی مناسب آن و متناسب با جنس آن باید انجام شود از جمله مواردی که در مورد این کفپوش می توان بیان نمود اینکه این کفپوش گرد و غبار را جذب نمی نماید و زود هم خشک می شود و مواد شیمیایی روی آن تاثیری ندارد و در مقابل مواد شیمیایی هم مقاوم است .

 این نکته مهم است که بدانید نفوذ آب به آن به دلیل همین ساختار مناسب تقریبا غیر ممکن است .از مزیت این کفپوش میتوان استحکام مکانیکی خوبی که دارد، با توجه به چسبندگی بالایی که دارد بر روی بتن به خوبی می چسبد و اجرا بر روی بتن به خوبی انجام می پذیرد از نظر اقتصادی نیز بصرفه هستند و قیمت مناسبی هم دارند . چون این کفپوش به صورت یک پارچه است پس شستشو و کفسابی بخوبی و به راحتی در آن به صورت بهداشتی انجام می شود .

یکی از موارد استفاده از دستگاه های کفسابی زمانی است که جهت نظافت منزل ، اداره و یا محل کار از مواد اسیدی استفاده می شود که دلیل استفاده از آن می تواند تاکید بیشتری بر نظافت و زیبایی محوطه مورد نظرمان باشد و این در حالی است که کاملا” به اشتباه از این مواد استفاده می شود و استفاده از مواد اسیدی جهت کف سطوح امری است که سبب از بین رفتن شفافیت و زیبایی کف سطوح خواهد شد و در این حال به علت دارا بودن میزان موادی که در اسیدها وجود داردکه سبب از بین رفتن کیفیت سطوح می گردد به هیچ وجه نمی توان با هیچ مواد پاک کننده ای سطوح آنها را شفاف نمود در اینجا کفسابی سطوح مطرح می گردد که در اینگونه موارد بسیار مورد استفاده می باشد و سبب شفافیت و زیبایی هر چه بیشتر مواد خواهد شد . بنابر آنچه ذکر شد کفساب با استفاده از دستگاه های کفسابی یک لایه نازک از سطوح را برداشته و با این عمل میزان تاثیر پذیری که مواد اسیدی بر روی سطوح می گذارد که از آن میان می توان به تیره شدن سطوح و وجود برخی زبری ها و خوردگی ها اشاره نمود ، از بین می رود .

همانطور که بیان شد از ساب های ایتالیایی برای شفافیت و درخشندگی سنگ ها استفاده می گردد که استفاده از این ساب ها در کفسابی سبب ماندگاری بسیار زیاد شفافیت در سطوح می گردد .

روند انجام عملیات کفسابی به چه صورتی می باشد ؟

کفساب ( شخصی که نحوه استفاده صحیح از دستگاه کفسابی و نیز به روند صحیح عملیات کفسابی آگاه می باشد ) ابتدا می بایست تمام مواد و آلودگی ها را از سطح کف پاک نماید در واقع دستگاه کفسابی عملیات هم سطح سازی و نیز ایجاد براقیت را بر عهده دارد که با استفاده از این دستگاه می تواند سطوح مختلف را مسطح نماید و شفافیت لازم را برای سطوح لحاظ نماید .در بعضی موارد جهت کفسابی سطوح و از بین بردن لکه ها و هم سطح سازی از مواد اسیدی استفاده میشود که باعث بوجود آمدن پوسیدگی و خراب شدن کف می گردد. پس برای انتخاب کفسابی مناسب باید به نکته هایی مانند میزان سابقه کاری ،میزان مهارت ، تخصص های لازم در استفاده از مواد و … توجه کنید و از کفساب متخصص و ماهر استفاده کنید .

کفسابی دهبید

همانطور که میدانید ، دهبید یکی از انواع مدل های مختلف سنگ ها میباشد که در برخی از شرکت ها ، منازل و محیط های تجاری ، از دهبید در ساختار خود استفاده میکنند .

کفسابی دهبید لازمه رعایت نمودن یک سری نکات و قوانین میباشد که میبایست طی انجام کفسابی دهبید

رعایت شده و نسبت به آن ها اقدام نمود .

خیلی از صاحبین منازل و شرکت ها و …….. که از سنگ دهبید استفاده کرده اند ، نگرانی هایی در رابطه با صاف و هموار شدن سنگ دهبید دارند و بر این باور هستند که سنگ دهبید را نمیتوان هموار ساخت .

 اگر شما نیز بر این باور هستید ، میبایست خدمتتان اعلام نماییم که ، کفسابی دهبید پیرو یک سری مراحلی رخ میدهد که باعث میشوند سنگ دهبید کاملا صاف شده و در سطح هموار و مناسبی قرار بگیرد .

کفسابی دهبید پیرو انجام 10 مرحله صورت میگیرد و انجام میشود .

در تمامی مراحل کفسابی دهبید ، کفساب با استفاده و به کارگیری از دستگاه های کفسابی ، تمامی لکه ها ، پستی بلندی ها و …. ها را از بین میبرد و سطح سنگ دهبید را به حدی شفاف و براق میکند که شما عزیزان با قرار گیری در این محیط ، قادر به مشاهده و ملاحظه تصویر خود در این سنگ ها خواهید بود .

شایان ذکر است که تمامی 10 مرحله مربوط به کفسابی دهبید عبارت اند از :

 

کفسابی اماکن پرتردد

کفسابی اماکن بزرگ و پرتردد با دستگاه های کفسابی معمولی کار سخت و زمان بری خواهد بود و ممکن است برای کفسابی آن منطقه احتیاج به چندین دستگاه کفسابی داشته باشیم . مانند سالن فرودگاه ها و … اماکن بزرگ و مشابه. برای کفسابی همچین مناطق بزرگی و پر رفت و آمدی میبایست از دستگاه های کفسابی بزرگ تری استفاده کرد , دستگاهکفسابی ARA66BM100    قابلیت داشتن سر نشین را داشته و کار کفسابی در مناطقی با مساحت های زیاد را ساده تر کرده و زمان کفسابی را بهینه تر میکند .

این دستگاه کفسابی ساخت کولومبوس آلمان میباشد و قدرت و کیفیت این دستگاه کفسابی از قدمت 80 ساله کارخانه تولید کننده این دستگاه کفسابی مشخص میباشد .

دستگاه های کفسابی با قابلیت حمل سرنشین از زمان تولید تاثیر به سزایی در عرصه کفسابی داشته و از این دستگاه کفسابی به شدت استقبال شده و شرکت های کفسابی این دستگاه مکانیکی کفسابی را برای کفسابی اماکن بزرگ مورد استفاده قرار میدهند . شاید برایتان جالب باشد بدانید که این دستگاه کفسابی چگونه فرایند پاک سازی کف را انجام میدهد, این دستگاه کفسابی از مخزن آبی که با خود حمل میکند تغذیه کرده و زمین را پاکسازی میکند , سپس بلافاصله بعد از کفسابی و تمیز کردن محل خیس شده , کاملا آن منطقه را خشک میکند , یعنی هیچ اثری از آبی که دستگاه ترشح کرده بعد از کفسابی باقی نخواهد ماند چرا که این دستگاه کفسابی در همان لحظه بعد از کفسابی بلافاصله آب را میمکد و در مخزن دیگری جمع میکند .

در رابطه با نحوه عملکرد این دستگاه کفسابی اینگونه است که , سرنشین با استفاده از پدال و فرمانی که بر روی این دستگاه کفسابی قرار دارد دستگاه را هدایت میکند . سپس دستگاه آب پاش آب را به سطح برس و فرچه های شوینده دستگاه کفسابی میپاچد , و این فرچه ها با چرخش این آب و مواد شوینده که از دستگاه کفسابی ترشح میشود را پخش میکند, این چرخش برس و یا فرچه دستگاه کفسابی همزمان باعث کفسابی و شستشو زمین میشود, با عبور برس و نیمی از دستگاه کفسابی از منطقه ای که آب و مواد شوینده در آن ترشح شده است , مکنده هایی که در انتها این دستگاه کفسابی قرار دارند شروع به مکیدن آب زمین کرده و پس از خشک شدن توسط تی حوله ای که در انتهای این دستگاه کفسابی قرار دارد زمین کاملا خشک و تمیز میشود.

همانطور که مطلع هستید از کفسابی میتوان پیرو تحقق یافتن اهداف زیادی مانند : از بین بردن تکه تکه شدن سنگ ها , شفاف کردن و نظافت سنگ و کف پوش  و در برخی موارد برای همگام سازی سنگ و یا کف پوش  نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

کفسابی امروزه توسط دستگاه های گوناگونی که در این زمینه تولید شده اند مورد انجام قرار میگیرد ولی این دستگاه های کفسابی نیز دارای تنوع های بسیار زیادی هستند در برخی از مدل های دستگاه های کفسابی که برای اماکن بسیار بزرگی مورد استفاده قرار میگیرند قابل حمل سرنشین هستند و در دستگاه های کفسابی کوچکتر به صورت دستی مسئول مربوطه آنها را کنترل میکند .

ممکن است برایتان پیش بیاید که چه مکان هایی ضرورت در کفسابی را دارند ؟ از جمله مهم ترین فواید کفسابی همگام سازی و تراز کردن سنگ ها و کفپوش ها و شفاف و براق کردن کفپوش ها میباشد  .

پیرو توضیحات بالا , کفسابی بیشتر برای اماکنی که قصد براق ساخت زمین و یا تراز کردن سنگ ها را دارند مورد استفاده قرار میگیرد .

شاهد هستیم که در برخی اماکن مجلل , با اینکه ساختمان سازی بسیار زیبا و عظیمی را انجام داده اند ولی در بین کفپوش ها و یا دیگر جاها اثرات بنایی و سیمان و …. باقی مانده است . کفسابی در همچین اماکنی که میخواهند اثرات ساختمان سازی را نیز از بین ببرند بسیار مفید هستند .

همچنین از فواید کفسابی در ساختمان و ساختمان سازی میتوان به یکسان کردن کفپوش ها نیز اشاره کرد

چرا که کفسابی با فشار یکسانی که به تمامی کفپوش یا …. ها وارد میسازد میتواند سنگ هایی که در هنگاخ بنایی یا ساختمان سازی بد کار شده اند را صاف و یک دست بکند .

 


ارسال نظرات