کفسابی چیست ؟

 کفسابی

کفسابی چیست ؟ کفسابی یعنی سابیدن کف ساختمان که به علت های گوناگونی می توان اقدام به کفسابی نمود .در ذیل به علت های اصلی نیازمندی به کفسابی می پردازیم :

همه اختراعات و پدیده های ساخت دست بشر در اثر کثرت استفاده و گذشت سن و سالی از آن ها فرسوده شده ، قابل تعمیر نبوده و نهایتاً از بین می روند ؛ حال در این رابطه محصولی همانند ظروف یک بار مصرف – همانطور که نامشان گویاست – پس از یک بار استفاده محکوم به فنا بوده و کارشان به تعمیر و مرمت نمی رسد و یا همانند سرسخت و مقاوم ترین محصولات تولیدی دست بشر که از قضا پلاستیکی هم هستند – مانند نایلون های زخیم – صدها سال طول می کشد تا تجزیه شوند .

در این رابطه مطلبی که حائر اهمیت است تعدد استفاده از این محصولات بوده که به تخریب و کاهش عمر آن ها می انجامد . به عنوان مثال حتی اگر تکه سنگی به عنوان نماد سرسختی و مقاومت هم به دست آدمی در کاربردی خاص مورد استفاده قرار گیرد ، باز هم دیده می شود که پس از چندی تحلیل رفته و کیفیت روز اول خود را دیگر ندارد . چنانچه اماکن عمومی و قدیمی شهرتان را که با پله هایی مرمرین تزئین و مجهز شده اند را در نظر بگیرید ، خواهید دید که حجم بالای رفت و آمد بر روی آن ها در طی سالیان متمادی سبب شده است تا این محصولات به کلی صاف و صیقلی شده و یا در اثر سقوط اشیاء مختلف ، باران های اسیدی ، ریزش مواد شیمیایی یا ملات های چسبناک و … دارای اعوجاج ، ناهمواری ، ترک و خلل فراوان شده باشند .
از آنجایی که این سطح همانند یک قطعه مکانیکی قابل تعویض نیست (و اگر هم باشد با صرف زمان ، هزینه ، انرژی و به بار آمدن محدودیت های ثانویه از جمله کاهش ارتفاع از سقف همراه است ) ، پس بهتر است در فکر ترمیم آن بوده و با اعمال تغییراتی روی لایه فوقانی آن که در بردارنده بیشتر ناهمگونی ها و مشکلات ظاهری می باشد ، علاوه بر از بین بردن آلودگی و زشتی ها ، عمری دوباره به این سطح ببخشیم . در همین راستا کفسابی به عنوان روشی ایده آل باعث می شود تا با بهره گیری از لقمه های گوناگون ، اگر انتظار سطحی صاف و هموار از پوششی نا موزون داشته باشیم به آن دست یابیم ، اگر سطحی صاف بوده اما کمبود اصطکاک آن مضر است عمداً روی آن ناهمگونی ایجاد کنیم ، اگر فاصله قطعات سنگ باز است به کمک دوغاب یا رزین آن را پوشانده و سپس ساب بزنیم و یا اگر این سطوح مات و کثیف شده اند ، آن ها را شفاف و درخشان کنیم .

 در چه مواقعی به کفسابی نیاز می باشد :

1) عدم تراز بودن موزاییک ها و یا سنگ ها که در این صورت لبه های بالایی و پایینی سنگ ها و یا موزاییک ها در یک سطح به صورت کاملا” صاف نمی باشد .

2) قرا گرفتن ملات و یا سیمان ، چسب ، رنگ در حین نصب موزاییک و یا سرامیک کف به گونه ای که امکان تمیز کردن آن وجود نداشته باشد .

3) سیاه و یا کثیف شدن کف در طی مدت زمان طولانی .

کفساب کیست ؟

در صورتیکه با استفاده از روش های معمول و به صورت دستی نتوان کف را صاف و یا تمیز نمود در این صورت می بایست از دستگاه های کفسابی و نیز از یک شخص متخصص که کفسابی را انجام می دهد استفاده نمود که به این شخص متخصص کفساب می گویند . کفساب با استفاده از دستگاه های مخصوصی سطح موزاییک و یا سرامیک را صاف می نماید و تمام رنگ ها و یا موادی که روی آن ریخته باشد با استفاده از این روش و دستگاه ها به زیبایی هر چه تمام تر صاف می گردد .

از جمله تخصص های کفسابی نعمت زاده می توان به مواردی نظیر موارد ذیل اشاره نمود :

مهم ترین نکته ای که در اینجا می توان بدان اشاره نمود ، کفسابی و سنگ سابی ایتالیایی توسط گروده نعمت زاده می باشد و اما سنگ هایی که نعمت زاده به صورت کاملا” تخصصی عملیات ساب زدن آنها را به عهده دارد می توان به سنگ هایی نظیر :

1) دهبید

2) صلصالی

3) هرسین

4) آباده

5) خوبان

6) گوهره

و …  و نیز در گرانیت ها به 1) نهبندان 2) خرم آباد 3) نطنز 4) مروارید

و انواع موزاییک ، سرامیک و … اشاره نمود . همانطور که در قسمت های پیشین بیان شد در برخی موارد جهت کفسابی سطوح از مواد اسیدی مانند جوهر نمک استفاده می شود که استفاده از این موارد علاوه بر ایجاد پوسیدگی بسیار زیاد سبب از بین رفتن سطوح کف می گردد ، بنابراین جهت انتخاب یک کفسابیبه موارد مختلفی از جمله میزان سابقه کاری کفساب و … توجه فرمایید ، کفسابینعمت زاده با دارا بودن بیش از 10 سال سابقه کاری زمینه کفسابی و سنگ سابی مفتخر به دارا بودن بیشترین میزان رضایتمندی از مشتریان محترم می باشد .

کفسابی ایتالیایی

بحث کفسابی که به تازگی به میان آمده توانسته نظر بسیاری از افرادی که در تمیز کردن کف مکان های مورد نظر خود به مشکل برخورده اند را جلب کند. شما می توانید با عمل کفسابی براحتی هر نوع لکه و یا پستی و بلندی در کف و یا سنگ را از بین ببرید و آنرا مانند روز اول شفاف و تمیز کنید. روش های مختلفی را میتوانید در کفسابی تجربه کنید ولی بهترین و مرغوبترین آنها کفسابی ایتالیایی می باشد.ایتالیا بخاطر تولید یکی از بهترین و مرغوبترین مدل های سنگ مرمر نام خود را در صنعت سنگ بسیار سر زبان ها انداخته .ولی قضیه فقط به اینجا ختم نمی شود.روش ها و قواعد و همچنین ماشین آلاتی که آنها در کفسابی و سنگسابی استفاده میکنند  در نوع خود بی نظیر بوده و سنگسابی و کفسابی ایتالیا را در تمام جهان مشهور شده. در ادامه مقاله کفسابی ایتالیایی را بیشتر با هم بررسی خواهیم کرد.

شناسایی جنس سنگ و کف است

اگر بخواهید کاری را حرفه ای انجام دهید باید از همان ابتدا با قضیه حرفه ای برخورد کنید.به همین خاطر در همان ابتدا در روش کفسابی ایتالیایی نوع و مدل سنگ شما بررسی خواهد شد تا مراحل مخصوص با آن را برای کفسابی و سنگسابی انجام دهد.برای اینکار و شناسایی بهتر کف را با آب گرم و مواد شوینده شست و شو میدهند تا به طور کامل کم و کاستی ها مشخص شوند.

دلیل به کاربردن نام کفسابی ایتالیایی به خاطر لقمه هایی است که در دستگاه های کفسابی استفاده شده است.معمولا 3 لقمه در زیر این دستگاه استفاده میشود که بتواند به بهترین شکل مشکلات کف را از بین ببرد و آن را به بهترین نحو تمیز کند. در کفسابی ایتالیایی از بهترین ماشین ها استفاده میشود زیرا کاربران و متقاضیان کفسابی ایتالیایی بهترین نوع  کفسابیرا در کفسابی ایتالیایی از شما انتظار دارندوپس باید توجه کنید که به بهترین شکل خدمات را به آنها ارائه دهید تا علاوه بر از بین بردن لکه ها و خدمات خواسته شده بر روی کف بهترین ظاهر را نیز به آنها بدهید.

اگر شما هم تا کنون از کفسابی استفاده کرده اید و نتیجه مورد نظر را نگرفته اید پیشنهاد ما به شما اینست که حتما از کفسابی ایتالیایی هم استفاده کنید که در اینصورت حتما نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.

کفسابی و درباره کفسابی

کفسابی یا « فلور پولیشینگ» به عمل مسطح سازی موزاییک های تاز کار شده روی سطح زمین اتلاق می شود . در بناهای نو ساز ، گاهی موزائیک ، سرامیک و سنگ های تعبیه شده همتراز نمی باشند و یا در اثر ریختن ملات گچ و سیمان زیبایی خود را از دست داده اند . کفسابی عملیست که به رفع این مشکل پرداخته و سبب می شود که سنگ ها و موزائیک های مذکور ، علاوه بر بازیابی زیبایی روز اول ، در یک سطح نیز قرار گیرند ؛ کمااینکه هرچه کفساب ماهرتر باشد ، سطح نهایی نیز صاف و صیقلی تر بوده ، گواینکه این سطح ، سنگی یک تکه می باشد .

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در خصوص نظافت سنگ ها و موزائیک ها انجام می شود ، تمیز کردن سطوح با جوهر نمک ، وایتکس و شوینده هایی اسیدی از این قبیل می باشد . این دست از مواد باعث خوردگی سنگ در دراز مدت شده و رنگ سنگ ، موزائیک و سرامیک را مات و کدر می کنند که  باز هم برای از بین بردن این مشکل به کفسابی نیاز است .

یکی دیگر از فوائد کفسابی ، درخشندگی مثال زدنی سطوح می باشد که کارشناسان امر ، این پدیده را به آینه شدن تشبیه می کنند ؛ روش ایتالیایی در کفسابی ، که با آن امکان انعکاس تصویر افراد و اشیاء در سنگ فراهم می شود ، یکی از پر کاربردترین زیر شاخه های ساختمان سازی می باشد .

از مهمترین اماکنی که نیازمند کفسابی هستند ، می توان به اماکن تجاری ، اداری ، هتل ها و همچنین پله ها ، پاگردها ، آسانسور و همه اماکن فرش شده با سنگ های آباده ، گوهره ، مرمر و … اشاره کرد .

از مهمترین نشانه های کفسابی خوب نیز می توان به پر کردن حفره ها ، یکرنگی سطح ، براقی و شفافیت در تمامی نقاط و عدم وجود لکه ، خط و خش در انتهای کار اشاره کرد .

کفسابی سنگ

در یکی از رایج ترین تعاریف علمی ، سنگ به موادی جامدی در پوسته زمین اتلاق می شود که مجموعه ای از مواد معدنی و کانی ها باشد . شاید این تعریف را بتوان برای معرفی خاک نیز استفاده کرد ، ولی در تعاریف تکمیلی خاک به موادی با ویژگی های فوق گفته می شود که در ابعاد بسیار کوچک و در قالب توده ای از ذرات منفصل  با چسبندگی کم باشند . سنگ ها از اولین موادی در طبیعت بودند که بشر از آن استفاده ابزاری کرده است . گاه این ماده در قالب یک سلاح و سرنیزه خودنمایی می کرده است و گاه به عنوان ابزاری برای ساخت یک آسیاب . اما اصلی که در طول تاریخ بشر همواره وجود داشته است ، استفاده از این ماده برای ساخت یک مامن بوده است ، استفاده از سنگ در احداث یک بنا در نقش ستون ، دیوار ، نما ، اجاق و … همواره مطرح بوده است ، اما در سالیان اخیر ، از این ماده بیشتر در نما و سطوح نمایان یک بنا استفاده شده است . امروزه سنگ های گرانیت ، تراورتن ، مرمریت ، گابرو ، کوارتزیت و انواع ماسه سنگ ها از رایج ترین سنگ های مورد استفاده در ساختمان سازی می باشند . با اینکه هریک از این سنگ ها دارای ویژگی خاص ، قیمت متفاوت ، ساختار منحصر به فرد و کاربردهای مجزایی هستند ، اما خصوصیاتی وجود دارد که سلامت همه آن ها را مشخص می کند . از مهمترین این ویژگی ها می توان به ساختار یکنواخت سنگ ( بدون ترک ، شیار و رگه بودن آن ) ، بدون ناخنک و تخلخل بودن آن ، پوسیده نبودن آن ، همگنی اندازه و رنگ ، عدم وجود ناخالصی در ساختار آن و مقاومت در برابر سایش اشاره کرد . از دیگر ویژگی های سنگ مناسب نیز می توان به عدم جذب آب ، مقاومت در برابر تغییرات دما ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی اسیدی ، قلیایی و اکسیداسیون نام برد . امروزه سنگ های ساختمانی به 2 دسته اصلی سبک و سنگین تقسیم می شوند ، این تقسیم بندی به وزن این اجسام بستگی ندارد ، بلکه علت این نام گذاری میزان تحمل فشار هریک در ابعاد مشخص می باشد که در سنگ های سبک میزان این فشار کمتر از 200 مگا پاسکال تا خرد شدن و در سنگ های سنگین 3 تا 5 برابر این میزان می باشد . اما میزان مقاومت فشاری سنگ های موجود در بازار معیار خوبی برای انتخاب آن ها نیست ، چراکه این گرما ( نور خورشید در فصل گرم سال )، سرما و رطوبت ( یخ زدن آب در حفره های ریز سنگ که در بلند مدت به متلاشی شدن آن میانجامد) ، آتش سوزی و هوازدگی ( وجود کربن دی اکسید و مونو اکسید درهوا ) هستند که عمر یک سنگ را تعیین کرده و دستخوش تغییرات قرار می دهند . نکته مشترک تمامی سنگ های فوق ، نیاز به مراقبت و نگهداریست . در فرهنگ و ادبیات ما ، سنگ مظهر سرسختی ، لجاجت ، یکدندگی و گاهی مقاومت می باشد ، ولی سنگ های مد نظر ما به هیچ عنوان اینچنین نیستند . این سنگ ها به مرمت دوره ای نیازمندند که این امر جز با کفسابی و سنگسابی میسر نمی باشد . کفسابی سنگ سبب می شود نا حفره های موجود در سطح سنگ از بین رود ، در نتیجه ترک ها و پوسیدگی ها زدوده شده و عمر دوباره ای به سنگ داده می شود ، از سویی دیگر کفسابی سنگ سبب می شود تا رنگ سنگ مورد نظر نیز تجدید شود ، لایه هایی که در طی سالیان متمادی پذیرای دوده و آلودگی بوده اند ، رنگ روزهای اولیه خود را باز یافته که کمک شایانی به زیبایی بنا می کند .

هزینه کفسابی

در موارد متعددی مشاهده شده است که پس از انجام کفسابی و در هنگام تسویه‌حساب ، دستمزد مطالبه شده از کارفرما با میزان توافقی تفاوت دارد که گاها این اختلاف حساب به مشاجره های شدیدتر نیز منجر شده است . بدون جانب داری از هیچ کدام ، می توان اذعان داشت که در چنین مواردی هم کفساب و هم کارفرما در مشکل به وجود آمده سهیم و مقصرند . کفساب در چنین شرایطی چوب کم تجربگی خود را می خورد ، چرا که یک کفساب متعهد و مجرب ، بدون اینکه کارفرما نکته ای را ذکر کند و یا از وی بخواهد مد نظر قرارداده و در قرارداد ذکر می کند ، از سوی دیگر بدون هماهنگی کارفرما نیز عملی را انجام نمی دهد . بطور مثال ، در تعیین قیمت کفسابی یک بنا ، اپراتور مذکور با عنایت به سال ها تجربه خود می داند که اعمال کفسابی ایتالیایی فواید فراوانی دارد ، لذا این اقدام را به کارفرما پیشنهاد می دهد که توسط وی رد یا قبول می شود ، حال اگر بدون هماهنگی دست به چنین عملی بزند و هزینه آن را طلب کند – با اینکه پول زحمت و فعالیت خود را به درستی و منصفانه طلب می کند – ولی با توجه به عدم اطلاع و رضایت کارفرما ، مقصر شخص کفساب بوده است . در مواردی نیز برخی همکاران بدون مشاهده محیط از نزدیک و فقط برای از دست ندادن مشتری مبلغی را بیان می کنند ، مثلا قیمت کفسابی هر متر مربع را 2.000 تومان اعلام می کنند ، بی آنکه از جنس سنگ و میزان آلودگی یا شدت آسیب های آم مطلع باشند ؛ مثلا در چنین شرایطی نیز ممکن است جنس سنگ مورد نظر بسیار سخت تر از نمونه های مرسوم باشد و در صورت عدم پذیرش وقت و انرژی کارفرما هدر رفته و در صورت پذیرش نیز خود کفساب به دلیل آسیب رسیدن بیش از حد انتظار به ابزار آلات و گذاشتن وقت بیشتر ضرر می کند ، از دیگر مضرات عدم بازدید نزدیک کفساب از محیط ، می توان به عدم تسلط و تخمین محیط نام برد ، بطور مثال از نظر ریاضی مساحت 12 متر مربع در اتاقی مستطیلی با همین اندازه در اتاقی با زوایای بازتر و تندتر یکی می باشد ، اما از نظر یک کفساب به هیچ عنوان چنین نیست ، چراکه ساب گوشه ها سخت تر و وقتگیر تر بوده و مهارت بیشتری می طلبد .  از این مطالب می توان نتیجه گرفت که تغییر دستمزد از سوی کفساب ، گواهی بر بی تجربگی وی می باشد . از سوی دیگر ، بزرگترین اشتباه کارفرما سپردن پروژه به اپراتوری کم تجربه می باشد . در مواردی نیز به علت عدم تفهیم صحیح مطلب و هزینه های کفسابی سوء تفاهم بوجود می آید . درخواست اجرای اقداماتی که هزینه جداگانه ای میطلبد با هزینه های توافقی نیز از دیگر اشتباهات کارفرما تلقی می شود . در پایان لازم به تاکید است که با ذکر تمام جزئیات به صورت مکتوب ، بروز چنین مشکلاتی دور از ذهن می باشد و از سوی دیگر ، در صورت عدم توافق ، پروژه پیش از شروع به پایان می رسد که این عمل در برابر مشکلات احتمالی فوق الذکر سود بیشتری دارد .

مطالب مرتبط :

 • کفسابی نعمت زاده

 • مراحل کفسابی

 • کفسابی موزاییک

 • کفسابی گرانیت

 • کفساب کیست ؟

 • بهترین دستگاه کفسابی چیست ؟

 • کفسابی با کیفیت

 • ساب زدن انواع سنگ

 • مراحل کفسابی و سنگ سابی

 • نماشویی
 • عملیات کفسابی توسط کفساب به چه صورتی انجام می پذیرد ؟

شاید جالب باشد که بدانید کفسابی به افزایش طول عمر سطوح مختلف – به ویژه سنگ ها – می انجامد ، اما چگونه ؟ چطور کاهش ضخامت یک قطعه سنگ – در حالی که ظاهراً مقاومت آن در برابر ضربه و فشار را کم می کند – به افزایش عمر آن می انجامد ؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت که دید ما به محیط اطراف خود ، دیدی فیزیکی در ابعاد ماکروسکوپیک است ، بدین معنا که هرآنچه که مشاهده شده و برای ما قابل اندازه گیریست را به حساب می آوریم ، فارغ از اینکه این تغییرات در ابعادی میکروسکوپیک و ریز هم وجود دارند . به عنوان نمونه ، سنگ حیاط منزل خود را در نظر بگیرید ! این محصول در زمستان سرمای طاقت فرسایی را تحمل می کند ، در همین رابطه با تصور اینکه قطرات باران ، برف یا حتی رطوبت موجود در هوا به تار و پود آن رسوخ کرده و در این هوا یخ می زند ، از آنجایی که آب در دمای منفی 4 درجه رفتاری معکوس داشته و به جای کاهش حجم ، افزایش می یابد ، پس فشاری ولو اندک به دیواره های این حفره ها وارد شده و سبب می شود تا اندکی دهانه آن بزرگتر شود .

هرچند این تغییرات محسوس نبوده و ممکن است سال ها طول بکشد تا متوجه آن شوید ، اما روزی که این سنگ ترکی قابل مشاهده و غیر قابل چشم پوشی بردارد از خود می پرسید که چه عاملی این قطعه را به این روز درآورده است ! چه چیزی روی آن افتاده و این محصول را شکانده ! سرمای شب گذشته چند درجه بوده و بسیاری از این پرسش های بی پاسخ که شما را از علت اصلی آن دور می کند .

و اما نقش کفسابی در جلوگیری از این مشکلات ؛ در دوره ای که همه چیز ایده آل به نظر می رسید ، شاید اگر این سطح تحت تراش حداقلی یک دستگاه کفساب قرار می گرفت ، این شکاف ها و چاله های ذره بینی خود را از دست می داد و زمینه پیشروی این معضلات را از بین می برد . اگرچه انجام کفسابی بی مقدمه و صرفاً برای پیشگیری هم منطقی به نظر نمی رسد ، اما باید تأکید کرد که به منظور بازیابی زیبایی و در صورتی توان یا تمایل تعویض کلی سطح را ندارید ، ساب زدن آن می توان عمری دوباره و کیفیتی همانند روز اول نصب به آن ببخشد .

بسیاری از افرادی که به صورت تخصصی با کفسابی در ارتباط نبوده و برای اولین بار آثار این عمل را مشاهده می کنند ، پس از ترک محل ساب خورده فرق میان سطوح صاف و هموار را با نمونه های موج دار یا معیوب به خوبی متوجه می شوند . اگرچه شاید در یک عملیات کفسابی ، فرد مذکور از دور دهم ساب زنی به بعد متوجه تغییری نشده و تکرار این عمل به چشم وی اتلاف وقت یا محکم کاری هایی بی دلیل باشد ، اما از منظر اپراتور کفسابی می توان اینچنین اذعان داشت که این تکرار عاملی برای به حداقل رساندن پستی و بلندی و ناهمواری های موجود روی سطح می باشد . در این باره باید اضافه کرد که در همه مکان هایی که به آنجا وارد می شویم ، فارغ از جنس سطح یا کارایی مکان ، سطح افقی زیرین آن به عنوان بستری که انسان روی آن گام برمی دارد بسیار حائز اهیت است ، وجهی از یک چهاردیواری که بیش از سایر آن ها مورد توجه قرار می گیرد .

به همین دلیل است که گفته می شود کفسابی به عنوان عملی ترمیمی سبب می شود تا پس از بهبود اوضاع فیزیکی یک سطح ، اعتبار مکان و به تأسی از آن اعتبار صاحب امتیاز یا مالک آن نیز افزایش یابد . بی تردید شما نیز مَثَل یا سخنانی با این مفهوم شنیده اید که بر تن کردن لباسی کهنه اما پاکیزه به تلبّس پیراهنی نو و تازه اما آلوده و چروک با بویی نامطبوع رجحان دارد . با توجه به این مطلب که در بسیاری از پدیده های اطرافمان صادق است ، وجود سطحی قدیمی که با موزائیک هایی معمّر پوشانده شده است ، اما اعمال کفسابی روی آن سطح مورد نظر را براق ، پاکیزه ، هموار و یکدست کرده است نسبت به پوششی گران قیمت که آثار ترک ، شکستگی ، چاله یا زائده های خشک شده روی آن دیده می شود پسندیده تر می باشد .

کدام یک از دو راهکار تعویض پوشش یک سطح یا ترمیم آن به واسطه کفسابی بهتر است ؟

شاید بنا بر این که حوزه فعالیتی این مجموعه و تارنمای پیش روی کفسابی و سنگسابی می باشد این انتظار برود که قرار است به پاسخ رجحان کفسابی به نسبت تعویض سطح برسیم ؛ اما چنین نیست . چرا که اولاً مخاطب هوشیار و با تجربه تفاوت میان راه حلی کاربردی و پیامی بازرگانی را می فهمد و ثانیاً حتی در صورت تعویض سطح نیز این پوشش جدید به کفسابی نیاز دارد ، در نتیجه در هر دو صورت مجموعه نعمت زاده قادر به ارائه خدمات مختلف بوده و به هردوی آن ها با یک چشم نگاه می کند  .

و اما پاسخ سوال ! پیش از اینکه به سطوح و روکش آن ها بیاندیشید ، عموم وسایل پرکاربردی را که با آن ها سر و کار دارید از نظر بگذرانید . به عنوان مثال یک گوشی تلفن همراه که روزگاری جدیدترین مدل از خانواده خود بوده است . با فرض اینکه این وسیله پس از مدتی مستهلک یا خراب می شود ، در مواردی تعمیر آن عملی منطقی به نظر رسیده و در شرایطی نیز تنها تعویض آن می تواند شرایط مکالمات یا سایر مصارف شما از تلفن همراه را بهبود ببخشد . به عنوان مثال با فرض اینکه پس از دو یا سه ماه بلندگوی این محصول خراب شود ، طبیعیست که ترمیم و تعمیر آن عملی عقلانی و درست به نظر می رسد ، عکس العملی که شاید به دلیل محدودیات مالی برای خرید گوشی تلفنی جدید نیز طبیعی به نظر برسد . این در حالیست که با آمدن چندین نسل تازه بعد از این وسیله – اگرچه تمایلی به ترویج مصرف گرایی و به روز کردن این وسیله به محض آمدن نمونه های جدیدتر آن نداریم – اگر محصول مورد نظر آسیب هایی غیر قابل جبران ببیند ، تعویض آن امری حساب شده و مورد قبول می باشد .

با بازگشت به مبحث کفسابی هم باید اذعان داشت ، در مواردی که عمق خرابی سطح به حدی نیست که نتوان آن را بازسازی کرد – به ویژه اینکه این سطح ممکن است از جنسی گران قیمت هم بوده و علاوه بر ضرر مالی در اثر برداشتن آن ، هزینه های مضاعف لایه جدید نیز دردسرساز شود – بهتر است تا از عملیات ساب زنی برای بر طرف کردن ترک های جزئی یا چاله های ریز استفاده کرد . این در حالیست که در مواردی نیز دیده می شود که میزان شکستگی های قطعات ، پوسیدگی های آن ، جنس اولیه نامرغوب این پوشش و شرایط بهبود ناپذیر آن چاره ای جز کندن آن ها و استفاده از سطحی جدید باقی نمی گذارد ، عملی که امروزه به ویژه در شرایطی که یک مالک در پی به روز رسانی امکانات ساختمان خود و استفاده از پوشش های مدرن و امروزی تر به جای موزائیک های قدیمی است ، بیشتر دیده می شود .

همانطور که اشاره شد کفسابی عملیست که هم در بهبود شرایط فیزیکی سنگفرش های قدیمی و کهنه تأثیر گذار است و هم به عنوان اقدامی جدایی ناپذیر از برپایی سطوح جدید و نوساز مطرح می باشد . پس از اینکه از نقش مهم این عمل در ترمیم سطوح پوسیده ، شکسته و ترگ خورده ، مات و کدر یا دارای برآمدگی های حاصل از ریزش چسب ، روغن ، ملات ، گچ ، قیر و غیره سخن گفتیم ، اینک نوبت به کفسابی سطوح نو و تازه برپا شده می رسد .

با فرض اینکه محل مورد نظر ما یک واحد مسکونی نوساز یا مغازه ای مرمت و به روز رسانی شده باشد ، باید بدانیم که قرار دادن پوششی افقی روی آن بدون هیچ تلورانس و خطایی کاری دشوار می باشد . به عنوان مثال در هنگام سرامیک کردن کف ، پس از اینکه بنا ، کارگران ساختمانی یا نصّاب این محصولات قطعه ای مشخص را روی ملات پهن شده قرار می دهد ، با کمک تراز معماری میزان شیب طول و عرضی آن را اندازه گرفته و در صورت عدم تعادل ، با کمک پتک مخصوص خود و اعمال فشار به قسمت های بالاتر ، آن را به زاویه دلخواهش می رساند .

با اتمام این کار که کیفیت انجامش به جنس کفپوش و مهارت عامل نصب بستگی دارد ، بسیاری از ساکنین یا مالکان از وضعیت کلی رضایت داشته و آن را ایده آل می پندارند ، این در حالیست که در موارد متعددی به ویژه در اواخر کار که خستگی به این فرد چیره شده است ، برخی از نقاط کور یا خارج از دسترس ، گوشه های دیوار ، پله ها و … ممکن است قطعات مجاور همسطح نبوده و یا در اثر بی دقتی فرد مقداری ملات روی آن ها ریخته باشد ، قطعه ای به درستی نچسبیده و یا فضای بین آن ها خالی مانده باشد ، در نتیجه نیازمند یک «پلن بی» هستیم تا کم و کاستی های مرحله قبل – که از دید افراد تیزبین دور نمی ماند – را بر طرف کنیم .

در این راه با اعمال کفسابی ، همه قطعاتی که حتی در ابعاد میلیمتری نیز غیر هم سطح می باشند با یکدیگر هم لبه شده و کف مورد نظر همانند سطحی زجاجی و یکپارچه به نظر می رسد . در این راه ، اپراتوران ساب زنی با تزریق دوغاب یا رزین بر روی سطح – به ویژه فواصل سنگ ها – در گام اول فرو رفتگی ها را پر کرده و در قدم بعد به از بین بردن اضافه های آن می پردازند . گفتنیست که انجام این عمل به ویژه در سازه های تازه متولد شده بسیار مهم می باشد ، چرا که سبب می شود تا در همان بدو کار قطعات مذکور از گزند درگیری با عوامل خارجی ، لق زدن ، ورود آب ، هوا یا زباله های ریز به درز میانشان و … در امان مانده و عملاً به عمر مفیدشان افزوده شود .

با صرف نظر از جنس سطح ، میزان پیشروی در عمق ، تعداد دفعات پرداخت یک پوشش ، متراژ و سایر عواملی که در کفسابی حائز اهمیت می باشند ، باید بدانید که کفسابی در ذات خود عملی پرسروصدا و تولیدکننده ذرات معلق ، گرد و غبار و خاک فراوانیست که عملاً سبب شده است تا تنها در اماکنی که خالی از سکنه و وسایل هستند انجام شود . علاوه بر این بسیاری از افراد عادت دارند تا پس از گردگیری یا جمع آوری زباله های ریز محیط ، آن ها را در مجرای خروجی ظرف شویی ، روشویی یا سایر مجاری مرتبط با چاه فاضلاب خالی کنند . با گذر از اینکه انجام این کار در هر حال نامطلوب بوده و در بلند مدت آثار بد خود را بروز می دهد (مثلاً مسدود شدن لوله و گیر کردن آب در سینک ظرفشویی ) ، باید بدانید نتیجه این عمل به هنگام شست و شوی سطح تازه ساب خورده بیش از سایر پدیده ها خودنمایی کرده و ممکن است به نتیجه ای ختم شود که علاوه بر وارد کردن خسارات سنگین مالی به فرد ، او را از انجام خود کفسابی نیز به شدت پشیمان کند .

در بسط معضل فوق باید گفت که کفساب همراه با آب یا محلول آب و کف رئوی سطوح پیشروی می کند و به طور همزمان که لقمه های چندگانه دستگاهش چرخیده و این وسیله در راستای طول و عرض نیز حرکت می کند ، مخرن آبی که بخش جدایی ناپذیر دستگاه های کفسابیست مایع درون خود را به منظور تسهیل حرکت (کاهش اصطکاک) و خنک کردن قسمت های درگیر به منظور عدم شکستن و اتمام زود رأس آن ها تزریق می کند . در اثر انجام این عمل ، همواره در ورای حرکت دستگاه ردی ملات گونه میبینیم که از ترکیب براده های سنگ با آب که شبه سیمان شده اند به وجود می آید .

در تعریفی ساده تر این کار سبب می شود که ما با کفسابی سطوح – به ویژه سطوح سنگی – ملاتی آبکی درست کنیم که پس از شست و شوی مفید اثری از آن ها نمانده و کارفرمایی که جذب سطح درخشان و یکدست پوشش کف شده است نیز از این عوامل نامطلوب غافل شود .

در این مرحله حساس ، چنانچه معدوم کردن این عوامل زائد به دست خود کارفرما سپرده شود ، ممکن است این فرد با تصور اینکه این ملات نیمه سیّال ، روان بوده و در آب چاه حل می شود آن را درون چاه دستشویی بریزد ، عملی که اشتباهی با تبعات سنگین بوده و مقدمات این را فراهم می آورد که با سفت شدن این محصول و بند آوردن گلوگاه ها و مجراهای تنگ مسیر حرکت آب ، این آبراهه کیپ شده و همانند شرایطی که با گچ و سیمان یا سنگ آن را مسدود کرده باشیم ، راهی به جز تخریب و تعویض این بخش از تأسیست ساختمان نداشته باشیم . به همین دلیل است که کفسابان پس از انجام هر مرحله کفسابی یا اتمام کل عملیات براده و خاک باقی مانده را با خود برده و ریسک دفع آن ها را به کارفرما نمی سپارند .

انجام یک پروژه کفسابی چه مقدار زمان می برد؟

مدت زمانی که از آغاز تا انجام این عملیات طول می کشد به عوامل و شرایط بسیاری بستگی دارد. به عنوان مثال متراژ سطح مورد نظر یکی از عوامل تاثیر گذار در زمان پایان آن پروژه است. در واقع این عامل ، نسبت مستقیم با زمان انجام کار دارد و قاعدتاً هر چه متراژ سطح بیشتر باشد زمانی که سابزن نیاز دارد تا کار را به پایان برساند افزایش می یاید.

البته این تنها عاملی نیست که در مدت زمان انجام عملیات موثر است. کوچک بودن سطحی که قرار است ساب زده شود شرط لازم برای کم شدن زمان پروژه است اما شرط کافی نیست زیرا این کار به مجموعه ای از عوامل وابسته است. اجازه دهید موضوع را با مثالی برای شما روشن کنیم. به عنوان مثال فرض کنید دو سطح سنگی داریم که یکی از لحاظ متراژ بزرگتراز دیگری است . سطح کوچکتر از سنگ گرانیت و سطح بزرگتر از موزاییک پوشیده شده است. در اینجا احتمال اینکه کار کفسابی در سطح بزرگتر ، زودتر انجام شود هست. حتما می پرسید چرا؟ همانطور که گفتیم این کار به مجموعه ای از عوامل بستگی دارد. نوع سنگ استفاده شده در سطح هم یکی از آن عواملی است که در مدت زمان انجام کار موثر است. سنگ های نرم تر مانند موزاییک و سرامیک زودتر از سنگ های سخت تر مثل گرانیک ساب زده می شوند .

همچنین از عوامل متعدد دیگر می توانیم به نوع برق آن مکان نیز اشاره کنیم. برقسه3 فاز امتیازی مثبتی است که به کوتاه تر شدن زمان پروژه کمک می کند زیرا دستگاه های ساب زنی سه فاز با قدرت بیشتری نسبت به تک فاز ها کار می کنند و در نتیجه در زمان کمتری پروژه را به اتمام می رسانند.

البته شرح این نکته هم خالی از لطف نیست که تعداد نیروی انسانی که در پروژه دخیل هستند نیز در سرعت و زمان انجام آن موثر است. واضح است که هر چه تعداد متخصصان سابزن و دستگاه های مشغول در کار بیشتر باشد طبیعتاً پروژه با سرعت بیشتری پیش رفته و زمان کمتری برای انجام آن صرف می شود. البته لازم به ذکر است که بالا رفتن تعداد کفساب ها و دستگاه های به کار رفته در پروژه شما باعث افزایش قیمت کفسابی نیز خواهد شد.

ناگفته نماند که خود کارفرمایان نیز می توانند در کم و زیاد شدن زمان انجام پروژه موثر باشند. زیرا سطح توقع ایشان از چگونگی انجام کار در زمان پایان آن بسیار موثر خواهد بود. به عنوان مثال کارفرمایی که می خواهد فقط آلودگی های سطحی را از روی سنگهای کف از بین ببرد نسبت به شخصی که انتظار دارد در خلال کار ، سنگ های سطح بررسی شوند و درزها ، سوراخ ها و ترک های آنها ترمیم شود ، مدت زمان کمتری برای پایان کار انتظار خواهد کشید.

 انواع کفسابی سنگ ساختمان

کفسابی و ساب زدن سنگ را می توان به سه نوع مختلف تقسیم بندی کرد. اولین نوع عملیات کفسابی ، ساب زنی است که ایده آل ترین حالت آن می باشد . در این نوع  ، کفساب عملیات را به بهترین شکل ممکن اجام می دهد و از تمام لقمه های استاندارد سنگ بر روی دستگاه استفاده می کند. ساب ایتالیایی که برای براق کردن و به اصطلاح آینه ای کردن سنگ استفاده می شود در این نوع از کفسابی قرار دارد. همچنین در این سطح از عملیات کفسابی تمام کارهای معمول و غیر معمول مانند استفاده از رزین برای پر کردن سوراخ ها و درزهای سنگ ها انجام می گیرد. لازم به ذکر است که این سطح از کفسابی که بالاترین سطح آن است ، هزینه بالاتری نیز نسبت به انواع دیگر آن دارد.

حالت دوم کفسابی سنگ ساختمان در زمره سنگسابی متوسط و متداول قرار می گیرد. در این حالت تعداد لقمه سنگ ها به میزان پستی و بلندی های موجود در کف بستگی دارد و کفساب با مشاهده دقیق سطح قبل از انجام پروژه کفسابی، تعداد لقمه مورد نیاز برای این کار را محاسبه می کند. در این نوع از کفسابی ، بتونه کاری سوراخ ها و درزها با سیمان و چسب و در صورت درخواست مشتری از رزین استفاده می شود. تفاوتی که این سطح از کفسابی با نوع اول آن دارد در تعداد لقمه های مصرفی و همچنین زمانی که کفساب صرف انجام پروژه می کند است.  در واقع در حالت اول کفساب علاوه بر استفاده از تعداد بیشتری از لقمه ها ، زمان طولانی تری را برای انجام کار صرف می کند . هزینه پرداختی در این حالت برای کارفرمایان معقول تر است و این نوع کفسابی نسبت به حالت اول قیمت پایین تری دارد ، ضمن اینکه نتیجه کار نیز به اندازه کافی رضایت بخش خواهد بود. این نوع از کفسابی ، حالتی متداول و معمولی کفسابی است که در اکثر مواقع انجام می گیرد و حالت های دیگر معمولاً کمتر انجام می شوند.

سومین و آخرین حالت کفسابی کفشویی است. در این نوع از کفسابی از تعداد لقمه های بسیار کمتر و با شماره های پایینتر استفاده می گردد. این نوع از کفسابی نیاز به بتونه کاری و استفاده از رزین ندارد و فقط با استفاده از فرچه های سیمی نصب شده در دستگاه های کفساب سطح  سنگ ها شسته شده و آلودگی های سطحی از روی آنها برداشته می شود. این نوع به دلیل قیمت پایین تری که نسبت به انواع دیگر کفسابی دارد از طرفداران بیشتری در بین کارفرمایان برخوردار است.


41 Comments

حسین

می 8, 2019 at 9:56 ق.ظ

سلام شما کفسابی را در کدام یک از مناطق تهران انجام می دهید و هزینه انجام کفسابی چقدر می باشد؟ ممنون از سایت خوبتون

  admin94

  می 8, 2019 at 9:59 ق.ظ

  با درود به شما ما در تمامی مناطق 22 گانه شهرداری تهران کفسابی را انجام می دهیم و از لحاظ اجرا و زمان بندی مشکلی وجود ندارد ، اما در مورد هزینه کار باید بررسی شود تا قیمت دقیق و صحیحی در مورد قیمت کفسابی به شما بدهیم.

ایوبی

می 8, 2019 at 12:27 ب.ظ

با سلام
چرا در سایت های کفسابی معمولاً قیمت دقیقی نوشته نمیشه ؟

  mrnorozi

  می 8, 2019 at 6:26 ب.ظ

  درود بر شما
  در این مورد مطالبی رو پیشتر تقدیم حضورتون کردیم ، ولی اگه قرار باشه جوابی مختصر و مفید خدمتتون عرض کنم باید بگم به دلیل اینکه جنس سطح با سطح فرق داره ، میزان خرابی اونها یکی نیست ، امکانات ساختمون های مختلف از قبیل برق تک یا سه فازشون یا طبقه واحد مورد نظر در حالت کلی مشخص نیست ، پیش از دیدن محل و مصاحبه با کارفرما نمیشه فهمید ساب خوردگی ایده آل از دید ایشون چقدر هست و حتی اینکه در زمان انجام کار لقمه های مصرفی با چه قیمتی خریداری میشن (مساله ای که نوساناتش این روزا ملموس تر شده) نمیشه قیمت دقیق و مشخصی رو درج کنیم . کمااینکه اگه اینجوری باشه و قیمت ها زود به زود به روز رسانی نشن ، عملاً اطلاعات غلط در اختیار مخاطب قرار دادیم .

عباس حدادی فر

می 11, 2019 at 12:22 ب.ظ

چطور می تونیم بفهمیم که کفسابی اوضاع کف خونه ما رو بهتر میکنه یا الان وقت تعویض کلی سطح رسیده ؟ سوالم در حقیقت اینکه مرز بین تعمیر یا تعویض سطح کجاست و چه وقتی دیگه ترمیم عیوب گزینه مقرون به صرفه ای نیست ؟

  admin94

  می 12, 2019 at 11:14 ق.ظ

  سلام مقالات سایت را می تونید مطالعه بکنید که در این زمینه توصیحات خوبی رو خدمتتون ارائه میدهد.

Reyhani

می 11, 2019 at 12:25 ب.ظ

با سلام
می خواستم بپرسم مدت زمان ساب زنی یک واحد 80 متری چقدر است ؟
با تشکر از شما

  admin94

  می 12, 2019 at 11:12 ق.ظ

  سلام عرض شود که نمی توان زمان دقیقی برای انجام کار گفت اما به طور کلی بستگی به این داره که چقدر سنگ هاتون نیاز به ساب زدن داشته باشد.

رضا

می 12, 2019 at 11:06 ق.ظ

ممنون از سایت خوبتون می خواستم ببینم شما برای شهر های دیگه هم کفسابی انجام می دین یا نه این مورد فقط مخصوص تهران هست مثلا در پردیس چون که ویلای من در پردیس هست و نیاز به کفسابی دارم؟

  admin94

  می 12, 2019 at 11:07 ق.ظ

  سلام و عرض ارادت بله دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم که ما در تمامی شهر ها خدمات کفسابی و نماشویی رو خدمت دوستان ارائه می دیم که در مورد قیمت و هزینه ها باید با هم در ارتباط باشیم. امیدوارم موفق باشید.

گلبداغی

می 13, 2019 at 4:03 ق.ظ

ضمن تشکر از مطالب خوبتون
این سوال برای من پیش اومده که در اثر 1 بار کفسابی چه مقدار از ضخامت سطح کم میشه؟ممنون میشم جواب بدید

  admin94

  می 14, 2019 at 11:39 ق.ظ

  سلام از شما ممنونیم که باعث می شوید همکاران ما از شما انرژی بیشتری کسب کنند و باید خدمتتون عرض شود که ضخامت زیادی از سطح از بین نخواهد رفت

زهره صفی الدین

می 13, 2019 at 4:06 ق.ظ

اینجا نوشتید که سنگ ها به مرور زمان ترک برمیدارن و خراب میشن و ما متوجه تغییرات کوچیکش نمیشیم.میخواستم بدونم آیا راهی هست که این پروسه به تعویق بیوفته؟

  admin94

  می 14, 2019 at 11:38 ق.ظ

  بله شما به راحتی می تونید این مورد رو بررسی کنید میزان استفاده از سطح و گذر زمان نیز این مورد را برای شمال معلوم خواهد نمود.

خ رستگاری

می 13, 2019 at 4:35 ق.ظ

سلام
آیا امکانش هست که از روی عکس محیط در مورد قیمت کفسابی نظر بدید یا حتما باید تشریف بیارید اینجا؟

  admin94

  می 14, 2019 at 11:37 ق.ظ

  با سلام خدمت شما بله می توانید تصاویر را به شماره موبایل مندرج در وب سایت برایمان ارسال نمایید تا بتوانیم به شما اعلام قیمت کنیم اما براوردذ نهایی کار در محل شما تعیین خواهد شد.

مازیار حیدرخانی

می 13, 2019 at 8:47 ب.ظ

سلام
چطوری میتونم نمونه کاراتون رو ببینم؟امکانش هست تصاویرش رو قرار بدید.

  admin94

  می 14, 2019 at 11:47 ق.ظ

  با سلام و عرض ادب فراوان بسیاری از نمونه کار های ما داخل سایت است و در صورت نیاز می تونید برامون تلگرام بفرستید تا نمونه کار های بیشتری خدمت شما ارسال بشه.

زادمجید

می 13, 2019 at 8:53 ب.ظ

ضمن تشکر از مطالب خوبتون میخواستم بگم چند وقت قبل از اینکه با سایت شما آشنا بشم مغازه بنده توسط یکی از همکارانتون از مجموعه های دیگه کفسابی شد. با وجود اینکه کار تموم شده و مبلغش رو هم گرفتن،می خواستم ببینم چجوری میشه فهمید کارشون خوب بوده یا بد.

  admin94

  می 14, 2019 at 11:46 ق.ظ

  کفسابی خوب ویژگی هایی بسیار زیادی دارد ضمن اینکه بطور چشمی نیز قابل مشاهده و رویت می باشد ، بنابراین کار دشواری نیست اما اگر فکر می کنید که قابل تشخیص نبوده می توانید به مقالات سایت ما مراجعه فرمایید ما این مورد را به طور کامل توضیح داده ایم.

پروین

می 14, 2019 at 4:42 ق.ظ

آیا کفسابی موزائیک هم باعث میشه که بتونیم از این سطح به عنوان پوشش بدون فرش یا موکت در داخل خونه استفاده کنیم؟

  admin94

  می 14, 2019 at 11:44 ق.ظ

  خیر زیرا باعث تغییر جنس و نوع نمیشود و تنها سبب درخشندگی بیشتر خواهد شد بنابراین کاربرد آن تفاوتی نمیکند.

حمیدرضا صلح چی

می 14, 2019 at 4:43 ق.ظ

با سلام
میخواستم بپرسم اثر براقی و درخشش کفسابی ایتالیایی چقدر موندگاره؟

رضایی

می 15, 2019 at 3:36 ق.ظ

من جایی مطالعه کردم که شما براده های تراش خورده شده کفسابی رو با خودتون میبرید،می تونم بپرسم دلیلش چیه؟

  admin94

  می 15, 2019 at 11:38 ق.ظ

  سلام و عرض ادب متاسفانه در این گونه از موارد نمی تونم کمکتون کنم.

بهرامپور

می 15, 2019 at 3:39 ق.ظ

با تشکر از مقالات خوبتون
میخواستم خواهش کنم درباره کفسابی اپوکسی ، رزین و لمینت هم یک مطلب بنویسید .

  admin94

  می 15, 2019 at 11:37 ق.ظ

  ممنون از شما بابت دنبال کردن مطالب وب سایت حتما در برنامه ریزی های مجموعه قرار داده خواهد شد و انجام می شود.

کیارش یزدان پرست

می 15, 2019 at 4:32 ق.ظ

عذر میخوام پولیش کردن و کفشویی هم جز کاراتون محسوب میشه؟بعد 1 سوال دیگه داشتم که پولیش کاری همون کفسابی ایتالیاییه؟

  admin94

  می 15, 2019 at 11:36 ق.ظ

  با سلام دوست عزیز و ممنون از شما بابت مطرح کردن پرسشتون اما این دو موردی که فرموردید هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند . لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات کفسابی ایتالیایی را در وب سایت ما بیشتر مورد استفاده قرار دهید.

جلالی

می 16, 2019 at 6:45 ق.ظ

با درود بر شما
جایی نوشته بودید تک فاز و سه فاز بودن دستگاه روی نتیجه کار اثر داره.میخواستم بدونم قیمتی کدوم یکی مناسب تره!

  admin94

  می 20, 2019 at 7:01 ق.ظ

  ممنون از پرسش شما به مقالات سایت سری بزنید پرسش شما را به طور کامل همکارانمون توضیح دادن .سپاس

محمود گل محمدی

می 16, 2019 at 6:48 ق.ظ

من جایی یه سری فرز کوچیک دیدم که پایه داشتو واسه ساب زنی ازشون استفاده می شد.می خواستم درباره کادبرد دقیقش 1 کم توضیح بدید.

  admin94

  می 20, 2019 at 7:00 ق.ظ

  ممنون از پرسشتون اما باید کامل تر سوال رو مطرح بفرمایید زیرا دستگاه های کفسابی دارای انواع گوناگونی هست.

نیما ارزانی

می 16, 2019 at 6:57 ق.ظ

سلام به همه بچه های زحمتکش کفسابی 1
آقا من تو سایت یکی از همکاراتون خوندم که صراحتا نوشته بود محله تو قیمت کار تاثیر داره!آیا منظورش این بود که مثلا نیاوران به خاطر نیاوران بودنش گرونه و مثلا نظام آباد ارزون تره؟
یا من بد متوجه شدم؟

  admin94

  می 20, 2019 at 6:59 ق.ظ

  سلام دوست عزیز این مربوط به سایت همکارمون میشه اما معمولا در شمال تهران متراژ ها و نوع سنگ های استفاده شده هم بیشتر است و هم از نوع مرغوب تری است که این در افزایش هزینه تاثیر گذار خواهد بود.

پیمان جهانگیرزاده

می 18, 2019 at 9:14 ق.ظ

ممکنه در خصوص مواد ، ابزار و روش های کفسابی بیشتر توضیح بدید.
با تشکر

  admin94

  می 20, 2019 at 6:55 ق.ظ

  سلام دوست عزیز ، در این خصوص تمامی اطلاعات لازم د ر وب سایتمان وجود دارد اما حتما توضیحات تکمیلی دیگری نیز روی سایت براتون قرار خواهد گرفت.

احسان شمشیریان

می 18, 2019 at 9:15 ق.ظ

سلام
می خواستم بپرسم شما آموزش هم دارید؟می تونم به عنوان کارآموز در خدمتتون باشم؟

  admin94

  می 20, 2019 at 6:54 ق.ظ

  ممنون از شما در حال حاضر خیر اما شمارتون رو می تونید در سایت قرار دهید هر وقت پذیرش کارآموز کفسابی داشتیم بهتون اطلاع میدهیم.

سمانه قدسی

می 18, 2019 at 9:17 ق.ظ

چطور می تونیم از سطح ساب خورده بعد کفسابی محافظت کنیم؟

  admin94

  می 20, 2019 at 6:53 ق.ظ

  سلام سطوح ساب خورده نیز مانند الباقی سطوح نیاز به مراقبت دارد و استفاده نکردن از مواد شیمیایی برای شستشو می تواند در این امر مفید واقع شود

ارسال نظرات